10 yıl sonra gelen ikinci Klasik galibiyet!

2004 Yılından itibaren çeşitli formalar altında yarış pistlerinde boy göstermeye başlayan, atları bugüne dek 7500’ün üzerinde yarış koşan ve gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında yarış ve yetiştiricilik operasyonlarına hız vermeden devam eden Kurtel Ekürisi, tarihinin ikinci Klasik koşu galibiyetini geçtiğimiz hafta sonu elde etti.

9 Haziran 2019 Pazar günü The Last Romance ile G1 Kısrak Koşusunu kazanan eküri, ilk klasik koşu galibiyetini bundan 10 yıl önce 2009 yılında Invincible Son isimli tayla G1 Erkek Tay Deneme‘yi kazanarak elde etmişti. The Last Romance’in Pazar günü elde ettiği galibiyet ile 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Dişi Tay Deneme, Erkek Tay Deneme,  Kısrak, Gazi ve Ankara Koşularından oluşan 5 Klasikten 2’sine ait kupa, böylelikle ekürinin müzesindeki yerini almış oldu.

 

News Reporter

2 thoughts on “10 yıl sonra gelen ikinci Klasik galibiyet!

  1. Muazzam yatırım büyük operasyon yapısı büyük sermaye büyük kan hatları ama buna nazaran ikinci klasik koşu.Yatırımı bir tık daha ilerletip İthal antrenör ve ithal seyis getirmesi gerekli Kurtel ekürisinin

  2. Yine gazi kazanamayacaklar, parayı hayırlı bir iş için veya daha fazla istihdam için harcasalar daha iyi kullanmış olurlar.
    Neyse başarılar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir