11 ay sonra finişte…

24 Ekim 2020 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Sultansuyu Tarım işletmeleri Koşusunu, Lale Atman’ın sahibi, Karacabey Tarım İşletmelerinin yetiştiricisi ve Metin Acar’ın antrenörü olduğu Sürgüntay (4y ka Sonalp – Benil, Ağakaraca) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Sürgüntay (Mehmet Kaya)

5 safkanın start aldığı mücadeleye 5 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Sürgüntay, ilk metrelerde Ergüçlü’nün hemen arkasında dış kulvardan ikinciliğe yerleşti ve 800 startı geçilene kadar da bu yerini korudu. 600 direği geçilirken arkasındaki Demirperde’yi kontrol eden Mehmet Kaya, burada beklenmedik bir hamle yaptı ve son viraj dönülmeden atını yürütüp bir anda arka gruba 2 boy fark yapıp son düzlüğe de aynı farkla lider çıktı.

400’den itibaren mücadele Sürgüntay’ın kaçması ve Demirperde’nin onu yakalamaya çalışması şekline dönüştü. Viraj üzerine aldığı avansı en iyi şekilde değerlendiren Sürgüntay, aradaki farkın erimesine müsaade etmeyerek 1.5 boy farkla ve 1’43”52’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Demirperde (Altaha) elde ederken, mücadeleden Silvertay (Bilgin) üçüncü, Ergüçlü (Tümözbey) dördüncü, Selda Hanım (Özgünhan) ise beşinci olarak ayrıldı.

Sürgüntay (Mehmet Kaya)
News Reporter

2 thoughts on “11 ay sonra finişte…

  1. Her Yarışına aynı ciddiyetle biniyor Mehmet Kaya. işine olan saygısından dolayı kutlarım bugün Ankara’da call viktoriye binen Ahmet Çelik kariyerini .çizdi.yarisseverlerin kıt kanaat oynadıkları.ve camianin gelirinin bu oyunlardan . olduğunun farkında değil galiba.bence bir tatile çıksın hergun para.kazanmak.bu krizde.yormusonu

  2. 2.20.22 mi derece 1500 de. yok 3.20.22..bi haber yapıyorsunuz onuda yanlış yapıyorsunuz.. yani tjk nın hangi bölümü doğru ki habercileri doğru olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir