Cuma ve Pazar günleri İstanbul Çim Yarışları Tehlikede…

İstanbul’da yaz sezonunun başından bu yana birkaç gün ara ile devam yağışlar nedeniyle pek çok çim pist yarışı sentetik piste alınmak zorunda kalınırken, aynı durumun bu hafta sonu için de yüksek ihtimal yaşanması söz konusu olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre İstanbul’da Cuma günü başlayacak olan yağış Cumartesi ve Pazar günleri de devam edecek ve Pazartesi gününden itibaren şehri terk etmeye başlayacak.

Cuma gününden itibaren %90 nem oranı açıklanan Bakırköy’de bakalım Cuma ve Pazar günleri Veliefendi Hipodromunda koşulması planlanan yarışlar yapılabilecek mi?

İstanbul’da Cuma ve Pazar günleri koşulması planlanan önemli Çim Pist Yarışları şöyle;

 

News Reporter

3 thoughts on “Cuma ve Pazar günleri İstanbul Çim Yarışları Tehlikede…

  1. Gecen Twitter’da bir fikir gördüm çok hoşuma gitti…İstanbul’a 2 tane çim pist şart…Bir tanesi sadece açık önemli kv veyahut tüm kvler ve klasik yarışlar için olacak diğeri normal yarışlar için olacak…Böylelikle pistin yipranilmasi olayının önüne geçilmiş olur…Ha maliyeti nedir bu tür yağışlı havalarda çözüm olurmu bilemem ama en azından pist koruma bahanesi ile değiştirilmez…Birde küresel ısınma dolayısıyla yağışlar iyice bu aylara sarkmaya başladı seneye koşu planlamasi yapılırken farkli takvim planlamaları yapılmalı bence…Yazık kaç tane klasik kosunun pisti değişmek zorunda kaldı…

  2. Bu çim pistin yıpranma palavrası nereden çıktı ? Kim bu yalanı icat etti ? Arkadaşlar eğer öyle olsa İrlanda da, İngiltere de, at yarışını icat eden bu ülkelerde yarış yapılabilir mi ? İrlanda da yağmur yağmayan gün yok. Bizim gençliğimizde çok nadir pist değişikliği olurdu. Onun içinde pisti su basması gerekirdi. Hatta pist ağır olduğunda Lockton orjinler büyük şans yakalardı. Nedir bu korku ? İzmiri anlarım, virajı çok dar. Ama İstanbul da, Bursa da, Ankara da pist değişikliğ saçmalığı son bulmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir