150 Personel ve 25 Kamera ile 24 Kanala Canlı Yayın…

Kaya Ailesine ait Urfa Aslanı isimli safkanın zaferiyle sonuçlanan 97.Gazi Koşusuna ulusal medyanın yoğun bir ilgisi oldu.

25 Haziran 2023 Pazar günü yüzü aşkın medya mensubu basın salonunda görev ve yarış takibi için akredite olurken, çok sayıda davetli basın da tribünlerdeki yerini aldı.

Türkiye’nin Derbisi olarak kabul edilen Gazi Koşusu, bu yıl TJK TV ve TAY TV’nin yanı sıra 16’sı Televizyon, 3’ü Radyo kanalı ve 5 internet sitesi olmak üzere toplam 24 kuruluş tarafından canlı olarak yayınlandı.

TJK TV, TAY TV, TRT SPOR, A SPOR, BEINSPORTS, SMART SPOR, SPORTS TV, GS TV, KANAL D, CNN TÜRK, HABERTÜRK TV, NTV, HABER GLOBAL, TV100, ULUSAL KANAL ve BENGÜ TÜRK TV’de dev yarışı izleyicisiyle buluştu.

Ayrıca LİG RADYO, RADYOSPOR ve RADYO GOL de bu büyük heyecanı canlı olarak dinleyicilerine ulaştırdı.

İnternet kullanıcıları ise TJK TV ve TAY TV YouTube kanallarına ek olarak HÜRRİYET.COM.TR, SPORARENA.COM.TR, SÖZCÜ.COM.TR, AJANSSPOR.COM ve SPORX.COM web sitelerinden 97. Gazi Koşusunu canlı takip edebilme fırsatını yakaladılar.

Yarın sonrası gerçekleşen şal töreni pistin içerisine alınan çok sayıda fotoğrafçı tarafından görüntülenirken, yarışseverler her zaman olduğu gibi TJK TV YouTube kanalından eyerleme mahallini de canlı yayında izleme şansı buldular.

TJK TV dev kadrosuyla başarılı bir yayın yaptı…

Türkiye Jokey Kulübü Televizyon Müdürlüğü 150 personeli ile Cuma akşamı gerçekleşen Balodan, Pazar akşamı koşulan son koşuya, hatta Pazartesi günü Gazi Şampiyonlarının davet edildiği Farklı Analiz programının bitimine kadar son derece özverili bir çalışma sergiledi.

Gazi günü gerçekleştiren canlı yayında; Drone Kamera, Jimmy Jib, Steadicam, Araç Kamerası ve GoPro’lar dahil toplamda 25 kamera kullanıldı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir