150’inci yarışını kazandı ve Jokey oldu.

2018 Yılında at binmeye başlayan ve kısa süre içerisinde özellikle Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ üçgeninin gözde binicilerinden biri olmayı başaran apranti İsa Akyavuz, 13 Ağustos 2019 Salı günü Elazığ’da kazandığı koşu ile 150 barajını yakaladı ve jokeyliğe terfi etti.

Günün ilk koşusu olan 3 Yaşlı Arap taylarına mahsus maiden mücadeleyi Yaşarın Oğlu isimli safkan ile kazanarak finiş çizgisini 150’inci kez önde geçen genç kardeşimize bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz.

İsa Akyavuz
News Reporter

8 thoughts on “150’inci yarışını kazandı ve Jokey oldu.

  1. aynı gunün son yarışınıda bilerek verdi. 30 metre geç çıkan at elazığ gibi bir pistte sanki içine TURBO kaçmış gibi geldi kazandı ama bu site ve diğerleri bizim sekröre verdiğimiz parayla ayakta durmasına rağmen; duyarsızlik diz boyu doğudaki yarışları 1 yıl durdursun görüm bakalim ne olacak.

  2. Selamlar abi ( Yarış dergisi) sizi tebrik ediyorum.Şimdi daha iyi anlıyorum neden Elazığ yarışlarına yönelik tahmin vemediginizi haklısınız.Adamlar kafasına göre yarış kosuyorlar.Koskoca TJK sessiz kalıyor.Laf olsun diye yazmıyorum dünkü 7. Ve 8 .koşu dikkatle izlenirse 7.kosuda yüzde elli favori çıkan Deli Faruk jokeyi (M.A.AKTURK)çıkıştan itibaren enseye basa basa geliyor virajdan sonra atı salıp yalandan iki üç kırbaç atıyor yarış sever de saf ya yazık kardeşim insanları ne zannediyor bunlar yine 8 .koşuda Betonayak helal olsun ata yine jokeyine bitiş çizgisine kadar yarış ı bırakmadı ve kazandı.Sonuc olarak bu yarış programlarina bahis yapmamak lazım diye düşünüyorum bir değil iki değil….

  3. Koskoca karadeniz bölgesinde neden hipodrom yok??? Çünki at yarışları neredeyse doğu halkının tekelinde ve doğu halkı karadenizlileri pek sevmez!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir