MEHMET BORA Şanlıurfa’da…

MEHMET BORA

2002 Doru

Revoque (Ire) – Princess Alina (Ger) / Al Nasr (Fr)

Şampiyon Ribella’nın babadan kardeşi…

Az sayıda yavrusu olmasına rağmen ilk jenerasyonda Grup taylar veren bir safkan…

Yavruları Çim-Kum ve mesafe ayırımı yapmaksızın kazanıyor…

İlk dört yarışını kazanma başarısını gösteren Armondo, G2 Tay Deneme, KV-7 Tünkut, ve KV-6 Yalçın Batır Koşuları galibi, G3 Uluslararası Trakya Koşusu ve G3 15 Temmuz Koşusu 2’incisi, G1 Karayel Koşusu üçüncüsüdür.

Aygırın bir diğer yavrusu Always Marju, G2 Nenehatun ve KV-6 Demre Koşuları galibidir. Başarılı safkan ayrıca A3 Çankaya ve iki ayrıa Kısa Vadeli koşuda ikincilik elde etmiştir.

Mehmet Bora’nın başarılı temsilcilerinden Kırdere ise 2’si Kısa vadeli olmak üzere 9 yarış kazanmıştır.

Grup yarış tayları düşünen At Sahipleri!

Mehmet Bora 7.000 TL gibi uygun aşım ücreti ve canlı tay garantisi ile

şimdi Şanlıurfa Aşım İstasyonunda kısraklarınızı bekliyor.

News Reporter

1 thought on “MEHMET BORA Şanlıurfa’da…

  1. Barbaros Siral: 1300 metre çimde Grup 3 Misak-ı Milli Koşusu galibi Mehmet Bora, babadan Ribella, Fire To Fire ve Trakya Ateşi ile kardeştir. Harada, başta grup koşu kalibi Armondo olmak üzere, Always Marju ve Kırdere gibi başarılı yavrular vermiştir. Pedigrisini incelediğimizde, 3×4 üzerinden Northern Dancer ve 5×5 üzerinden Hail To Reason akrabalıklarını görmekteyiz. Mehmet Bora’nın, gerek kendisinin, gerekse baba hattının ülkemizde koşan başarılı temsilcilerine baktığımızda, karşımıza tabii ki Ribella çıkıyor. Ribella’nın kısrak baba hattı, Try My Best üzerinden Northern Dancer’a uzanıyor. Ayrıca Armondo’nun da kısrak baba hattının Storm Bird üzerinden Northern Dancer’a uzanması sebebiyle rahatlıkla, klasik Northern Dancer hattından gelen kısraklarla uyum gösterebileceğini söyleyebiliriz. İlave olarak, Mehmet Bora’nın kısrak baba hattının Northern Dancer’ın Lyphard kolundan gelmesi sebebiyle, bu koldan gelen kısraklarla da başarı sağlaması olasıdır. Ülkemizde aygırlık yapan, Mountain Cat, After Market, Perfect Storm, Manila ve Medya kızları başta olmak üzere, klasik Northern Dancer hattından gelen kısraklar denenmelidir. 2019 aşım sezonu tüm yetiştiricilere hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir