16 Ay sonra finiş çizgisinde…

14 Ekim 2021 Perşembe günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Veysel Kahraman’ın sahibi, Genta Mak. Ltd. Şti’nin yetiştiricisi ve Kadir Baltacı’nın antrenörü olduğu Vernazza (4y da Authorized – Dentelle, Mr Sidney), jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Lord Of Game (Invincible Son) elde ederken, mücadeleden Zafer Ateşi (Win River Win) üçüncü, Ardaşah (Perfecto) dördüncü, Mister Görkem (Powerscourt) ise beşinci olarak ayrıldı.

Vernazza (Ayhan Kurşun)

Birincilik hasreti 16 ay sonra bitti…

Yarış hayatının 15’inci startında 3’üncü birinciliğine imza atan Vernazza, geçtiğimiz yıl 3 yaşlı olarak Haziran ayında kazandığı Cihangir Koşusundan tam 16 ay sonra özlediği birinciliği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu ile elde ederken, aynı zamanda kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmayı başardı.

Bu son koşusu ile birlikte bu sene 7 kez start alan klas safkan, G2 Adnan Menderes Koşusunda ikinci, G2 İsmet İnönü Koşusunda beşinci, G1 Haliç Koşusunda üçüncü, G1 Avrasya Koşusunda üçüncü, G1 Fatih Sultan Mehmet Koşusunda üçüncü ve Uluslararası G2 Topkapı Koşusunda beşinci olmuştu.Yedinci yarışına Ankara’da çıkan ve son derece parlak bir performansla uzun zamandır hasret kaldığı galibiyete ulaşan Vernazza, çim pistteki ikinci birinciliği ile kazancını da 1.6 Milyon liraya yükseltti.

Kingsman’in starttan iyi çıkış yapamadığı mücadelede ilk metrelerden itibaren koşuyu forse eden Ardaşah’ın arkasında ikinciliğe yerleşen Vernazza, son düzlüğe çıkılana kadar bu yerini korudu ve düzlüğün ortasından sonra yaptığı etkili sprinti ile son 200’de rakiplerine hakim olup 2.5 boy farkla ve 1’57”61’lik derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

News Reporter

2 thoughts on “16 Ay sonra finiş çizgisinde…

  1. Vernazza’yı 1900 mt mesafe altında ve sert çimde beklemeyin, 1900 mt mesafe üstü ile yumuşak pistte G1 dahil her yarışta iddiası olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir