19 yıl sonra EKREM İMAMOĞLU gelecek mi?

Çok sayıda yarışseverin #İmamoğlu24NisandaVeliefendiye hashtagi ile 2 gündür Hipodroma davet ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, davete icabet edip büyük bir ihtimalle 24 Nisan 2019 Çarşamba günü koşulacak olan A3 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası Koşusuna katılmak üzere Veliefendi Hipodromuna geleceği öğrenildi.

Bundan önceli Belediye Başkanlarından kupayı bizzat vermek üzere Hipodroma gelen son isim Ali Müfit Gürtuna olmuştu. Gürtuna, 2000 yılında koşulan yarışın kupasını kazanan Talaria isimli safkanın sahibi merhum Özdemir Atman’a kendi elleriyle vermişti. Sonrasında 13 yıl görev yapan Kadir Topbaş bir kez bile kendisi bu koşunun kupa törenine gelmezken, son başkan Mevlut Uysal da Veliefendi’ye İBB Kupası Koşusu için hiç uğramadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 1994-1998 yılları arasında 4 sene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Veliefendi Hipodromuna gelerek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupasını kendisi vermişti.

Ekrem İmamoğlu ve Ali Müfit Gürtuna

 

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir