190 Gün sonra buluştular, kazandılar ve barıştılar…

26 Ağustos 2020 Çarşamba günü İstanbul’da bindiği Arts Man isimli safkanın huysuzluk yaparak ayağını start kapağına vurmasına sebep olduğu için can havliyle boynuna yumruğuyla vuran, sonrasında hatasını kabul ederek bir özür mesajı yayınlayan ve bu hareketinden dolayı At Yarışları Yönetmeliğinin 123. maddesinin 7.fıkrası uyarınca 60 gün at binmekten yasaklanan şampiyon jokey Halis Karataş, bu olaydan 190 gün aradan sonra İstanbul’da yeniden bir araya geldiği klas safkan ile KV-7 Prof.Dr. Akın Finci Koşusunu kazanarak anlamlı bir galibiyete imza attı.

2100 metre sentetik pistte koşulan mücadeleyi 2’10”80’lik derecesi ile en yakın rakibinin 3.5 boy önünde kazanan Arts Man, bu birinciliği ile kariyerinin 11’inci galibiyetine imza atarken, aynı zamanda kazancını da 1.442.650 TL’ye yükseltti.

9 kez bir araya gelip 5 birincilik, 2 ikincilik ve 2 kez de dördüncülük elde eden başarılı ikili, böylelikle 2021 sezonuna kazanarak parlak bir başlangıç yapmış oldular.

News Reporter

10 thoughts on “190 Gün sonra buluştular, kazandılar ve barıştılar…

 1. Zaten sahipleriyle bir sorun yoktu sadece insanlar bu olayı büyüttü Karataş gibi bir jokey varken tabi bindirecekler.

 2. Karataş oyle bir kral ki baskasiyla kazanacagina halis binsin kaybetsin mantigi var her at sahibinde bu iste büyüklük halis adina.

 3. karataş bile olsan ata vuramazsın , serçe parmağını masaya çarpınca masayımı vuruyoruz 😀 Halise yakışmamıştı o hareket

 4. Halis Karataş’ın büyüklüğünün farkında değiliz ne yazık ki. 1990 yılından beri mesleğin zirvesinde. Rakipleri kazanmak için değil Halis Karataşı geçmek için yarışıyor yıllardır.
  Onun büyüklüğü tarifsiz.
  Yaptığı hareket ise büyük hataydı. Ama tüm kariyeri bir hata ile bitirmek çok insafsızca.
  12 yaşından beri Halis Karataş için takip ediyorum yarışları.
  Deklarelerde ilk Halis abinin adına bakarım, eğer ata biniyorsa mutlu olurum.
  Muhtemelen o sporu bırakınca at yarışı izlemeyi bırakırım.

  Onun spora olan bağlılığı bana hep örnek olmuştur, var ol Halis abi

  1. Aynı bende dediginiz duygulara sahibim hakan bey.inanın tam duygularıma tercuman olmuşsunuz.karatasın ismin gorünce yarışları takip ederim.

 5. Yarış içinde kazanmak ve dahi kazandirmak için yediği kamcilara kimsenin sesi çıkmadı.Yaris içinde sopa kamçı serbest yarış dışında bir fiske bile yasak vay bea…

 6. Boksör karataş.ahahahah. jokeylikten sonra boksörlük yapar. Atın sahibi olsaydım. Bindirmezdim. Atın sahibi de bir yumruk atmış oldu ata. Bravo vuran vurana.

 7. Ben bültene bakarim Karatas yoksa oynamam,farketmez hangi yaris.
  eger karatas jokeyligi biraksin bi daha yaris izlemem.
  Atim olsa satarim kapatirm bu defteri…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir