Adana Çim pistinde 1 Ayda 5’inci tehlike!

24 Mart 2019 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan günün 3.koşusunda, Cool Prince ve Summer Pictures isimli safkanlar viraj üzerinde jokeyleri ile birlikte devrilerek büyük bir tehlike yaşadılar.

Viraj üzerinde önce Cool Prince piste tutunamayarak jokeyi Burhan Kılınç ile birlikte devrildi. Ardından bu safkana takılan Summer Pictures, jokeyi İlhami Göçer ile birlikte yıkıldı. Ekranlardan yarışları takip eden yarış severlerin gözlerini kapattığı o anların ardından her iki binicinin bir süre sonra ayağa kalkmaları yüreklere su serperken, akşamüstü kontrol amaçlı hastaneye giden jokeylerde önemli bir sorun olmadığı, Cool Prince’in ise dizinde oluşan kırıklar nedeniyle yarış pistlerinden çekilerek damızlık olarak kullanılmak üzere çiftliğe gönderildiği öğrenildi.

Yaşanan bu üzücü olay, kış sezonunda Adana ve İzmir’de yapılan çim yarışlarını tekrar tartışmaya açarken, Pazar günü gerçekleşen bu kaza Adana’da Mart ayında yapılan çim yarışlarında ve son virajda yaşanan 5’inci vaka olarak kayıtlara geçti!

News Reporter

1 thought on “Adana Çim pistinde 1 Ayda 5’inci tehlike!

  1. Bugün de bir tay jokeyini düşürdü. Biri de kendi düştü. Çok sakıncalı bir durum. Niye bir şey yapılmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir