2 Şampiyon ilk kez Topkapı Koşusunda mı buluşacak?

Bu sene de yurtdışından herhangi bir katılımın olmayacağı neredeyse kesinleşen Uluslararası Yarış Festivalinde, gözler Kurtel Ekürisine ait 2 büyük şampiyonun üzerinde olacak…

15 startta 12 birincilik elde eden ve Gazi Koşusu başta olmak üzere 5 G1 galibiyeti bulunan Call To Victory ile tam 11 G1 galibiyeti bulunan rekortmen şampiyon Long Runner, 5 Eylül 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak olan 1.5 Milyon lira ikramiyeli G2 Topkapı Koşusuna birlikte yazıldılar.
15 Ağustos 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan G1 Fatih Sultan Mehmet Koşusunu kazanarak tam bir yıl sonra finiş çizgisini önde geçen Call To Victory’nin, 2400 metre çim pistte koşulacak Boğaziçi Koşusuna da kaydı bulunmasına rağmen 1600 metre mesafeli Topkapı Koşusunu tercih edeceği hemen hemen kesinleşti…

Call To Victory (Ahmet Çelik)

Öte yandan hem Boğaziçi, hem de Topkapı Koşusuna kaydı bulunan ve Akdeniz Derbisi zaferi sonrası yaşadığı şanssızlıklar nedeniyle bir süre idmanlarına ara verip Temmuz ayının ortalarında yeniden idmanlara başlayan bir diğer şampiyon isim Long Runner’ın da, idman durumu itibariyle uzun mesafeli Boğaziçi Koşusu yerine 1600 metre çim pistte koşulacak Topkapı Koşusunda start alma ihtimalinin bir hayli arttığı öğrenildi.

Farklı ellerde antrene edilen iki şampiyon safkan şayet Topkapı Koşusuna deklare olurlarsa, bu bir ilk olacak ve iki büyük şampiyon ilk kez birlikte start almış olacaklar.

News Reporter

5 thoughts on “2 Şampiyon ilk kez Topkapı Koşusunda mı buluşacak?

  1. Eküri Long Runner için 2000 sentetikteki Anadolu koşusuna da taksit yatırdı. Uzun zamandır koşmayan şampiyon için daha mantıklı olabilir.

  2. Yarış olarak keyifli olacak lakin aynı eküriye ait iki üst düzey şampiyonun aynı koşuda birbirine kırdırılması yarışsever olarak gereksiz bir tercih iki şampiyon farklı koşularda birbirine denk getirlmeden gidebilirdi. İki safkan farklı ekürilerde olsa rakip karşılaşmaları doğal. Yinede karar sahipleirnin bize saygı göstermek düşer.

  3. İkisini mücadele ederken görmek yarisseverin hakkı. Herşey para değil. Ayni yarışta koşmaları gerek artik vakti geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir