1.AYAK: 2 Yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus maiden mücadelede, 1200 metre kum pistteki son yarışında ikinci olurken özellikle düzlükteki etkili sprinti ile dikkat çeken Wanwisa’nın, bu defa 100 metre daha uzayan mesafede çok daha iyi koşmasını bekliyorum. İlk iki yarışında gayet başarılı koşan Mi Majör, ilk startında ikinci olurken yetenekli bir isim olduğunu belli eden Pitane ve grubun iyi performanslı taylarından Blackboard koşuya ağırlığını koymasını beklediğim isimler. Thunder Road, Carnation ve Shorty daha sonra sırasıyla dikkate alınması gereken safkanlar.


2.AYAK: 4 ve yukarı yaşlı Araplara mahsus Handikap-16 mücadele günün sürprize en müsait yarışı… Her ne kadar İnficar, Akağaç, Özayberk ve Çakırali rakiplerinden küçük bir adım önde şans verdiğim safkanlar olsalar da, ben bu ayağa çok at yazılmasını, hatta mümkünse kapatılmasını öneriyorum.  


3.AYAK: Win The West son dönemde daha sert gruplarda koştuğu yarışlarda gayet başarılı sonuçlar elde etti. Sevdiği pist ve mesafede start alacak olan safkanı günün alternatif bankolarından biri olarak görüyorum. Klası yüksek isimler Greatr Master ve Gloin her ne kadar eski güçlerinde görünmeseler de, bana göre yine de favorinin bu koşudaki en ciddi rakipleri olacaklardır.


4.AYAK: Gücü nispetinde istikrarlı yarışlar çıkartan Ananiashvili uygun rakipler yanında kazanmaya yakın görünüyor. Form durumunu beğendiğim Imagine Perest bu safkanın en yakın rakibi olacaktır. Ankara’da bu pist ve mesafede en iyi dereceye sahip olan Imogen ve grubun istikrarlı ismi Reina De Diamantes ise bu ayağın sigortalarıdır.


5.AYAK: Aralarında bariz güç farklılıkları olmadığını düşündüğüm 3 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus Handikap-16 mücadelede çok atın birincilik şansı var. Alessandra, Duello, Karafırat ve Bracccioferro bu safkanlar içerisinde ön planda şans verdiğim ilk dört isim. Ancak sağlam kuponlarda bu ayağın kapatılmasında yarar var.


6.AYAK: Altılı Ganyanın son ayağında, son yarışında şanssız bir şekilde önündeki safkana takılıp devrilen Tumbul Çiçeği, hem çim, hem de kum pistte bu grubun üzerinde bir performans sahip… Rakiplerine oranla daha ağır bir sıklet taşıyacak olmasına rağmen uygun grupta bana göre günün alternatif bankolarından biri olarak düşünülebilir. Demiryıldız, Aydankız ve Göklerin Gülü bu safkanın eksik koşması durumunda devreye öncelikle girmelerini beklediğim safkanlar. Bol Şanslar…


6’LI GANYAN TAHMİNİM:

1A) 11-5-6-1-10-4-7

2A) 3-2-9-12-5-10-4-1-7-6-8-11

3A) 5 / 2-1

4A) 2-4 / 5-1

5A) 4-6-2-5-8-9-3-1-7

6A) 1

ÇATI KUPON: 97.02 TL

6’LI GANYAN (7/11/5/5/6/1,9): 2.017 TL vermiştir.

News Reporter

1 thought on “Atahan Zilcioğlu’ndan geniş kuponda 2.000 TL…

  1. Sayın Atahan Zilcioğlu belki 20 senedir sizi yazılarınız ve tahminlerinizden denk geldikçe takip ederim. Atçılık camiasında Hasan saydam, Ahmet atçı, Süleyman sırrı turhan gibi vs. kişiler bana nasıl güvenilir geliyorsa sizde öylesiniz saygılar, sevgiler sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir