Başarılı Jokey 2000 barajını geçti!

13 Ocak 2004 tarihinde Adana’da Tuğbacan isimli safkana binerek jokeylik kariyerine adım atan ve ilk birinciliğini 17 Ekim 2004 tarihinde Ankara’da Tumbulgazel ile elde eden başarılı jokey Ahmet Çelik, 1 Ocak 2019 Salı günü Adana’da bindiği Miss Turbo isimli Arap tayı ile kazanarak kariyerinin 2000’inci birinciliğine imza attı.

Miss Turbo (Ahmet Çelik)- 1 Ocak 2019

At bindiği ilk yıl olan 2004’de sadece 2 kez fotoyu önde geçebilen Çelik, 2006 yılından itibaren zirveye giden basamakları hızla tırmanmaya başladı ve özellikle 2010 yılından bu yana ortaya koyduğu parlak performansla günümüzün en başarılı jokeylerinden biri olmayı başardı. Geçen yıl üst üste 4’üncü Gazi Koşusu galibiyetini elde eden ve 2018 yılında Özcan Yıldırım ile birlikte 2000’in üzerinde yarış kazanan ender jokeyden biri olmayı başaran genç jokeyi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

News Reporter

4 thoughts on “Başarılı Jokey 2000 barajını geçti!

  1. İşi gücü yarışseverlerin kaderiyle oynamak. Yüzde yüz gelecek atı getirmiyor ve milleti yatırıyor. Birinde hiç unutmam dört at koşuyordu ve bindiği atın ganyanı 1.05 veriyordu 7 li plasenin ilk ayağında viraj dönüldü 4 boy öndeydi çeke öeke atı üçüncü yapıp yarışseverlerin 7 li plasesini yatırdı.

  2. Ben atçılıkta hileler olduğu bilincindeyim hele hele doğu illerimizde hiç gelemeyecek atı birinci yapıyorlar birinci gelecek atı diğer atlara uzun geçecek atı getirmiyorlar önemli at sahipleri var o isimlerin atları öncelik taşıyor tahminim kara para aklanıyor bunları ister yayınlayın ister yayınlamayın herkes bunları biliyor ama yeter diyoruz yarış severlerin kaderiyle oynamayın umutları ile oynamayın Allah iyi demez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir