2018’i şimdiden geçti!

Geçtiğimiz yılı 5’i G1 olmak üzere 10 Grup koşu galibiyeti ile noktalayan başarılı jokey Ahmet Çelik, bu yılın bitmesine 4 aydan fazla bir süre kala 5’i G1 olmak üzere 17 Grup koşu kazanmayı başardı.

The Last Romance ile Gazi Koşusunu, Kinowa ile Ege Derbisini, Klaus ile Beyoğlu Koşusunu ve Taçser ile Anneler Günü Koşusunu kazanan Çelik, son olarak Call To Victory ile Karayel Koşusunu kazanarak, geçen seneki başarısını ilk 8 ayda tekrarlamasını bildi.

Başarılı menajer Abdül Işıldak ile çalışan ve üst üste kazandığı 5 Gazi Koşusu ile erişilmesi güç bir rekoru elinde bulunduran genç jokey, aynı zamanda an itibariyle yılın en çok mont kazanan jokeyi durumunda…

Ahmet Çelik
News Reporter

10 thoughts on “2018’i şimdiden geçti!

  1. 2018de gazi dışında kotuydu ahmet sadece 10gr koşu ,bu sene toparladi ama hala gecen yilin 49 gr ile en iyi jokeyi olan halis bu katagoride 1inci, ahmetten ozcandan gokhandan hemen hemen yari yarıya daha az at binen halis bu yıl kötü olmasına rağmen halis 5 gr1 toplam 17 gr kosusu var, özcan ve gokhanda akinda toparladilar ama bu yil ozellikle ozcan. Eğer halisi geçeceklerse aynı koşu sayisi gozonune alinarak gecmeliler bunu yaptiklarinda bas jokey olurlar.

    1. Aynı sayıda at binmek bir kriter ama eşit oranda şanslı atlara binmek de bir kriter! Yüzdesel olarak bakılmalı…

  2. Zaten Sahanin en iyi atlarina halis-ahmet-gokhan-özcan biniyor,en büyük ornek bugün iskra kosusu. Hepsi sirayla biniyor altincihis gökhan ilede halislede ulanbator halislede özcan ilede kisacasi hepsi paylasiyor.

  3. Türkiyedeki jokeyler vasattir. Iyi olan yurtdisina açılır. Japonya abd Fransa ingiltere İtalya Kanada Almanya bu gibi ulkere göre jokeylerimiz düşük profillidir. Kendine güvenen gider avrupa ya biner. ‘Ya ben ailevi nedenlerden gidemiyorum yoksa gitmez miyim’ bırakın bu lafları. Hep bir bahane. Sizi orada seyis yapmazlar. Gr1 şu kadar kazanmislarmis yüzdeleri şu kadarmış hepsi boş iş. Bunlar yarış temposunu bilmeyen adamlar, 5 atta yol bulamayan adamlar, 5 boy ile kazanacak atı rezil eden adamlar, olmadık yerde faul yapan adamlar, Maiden yarışta atı çıkarmayan adamlar, sahte rapor alan adamlar, kardeşini ve aile atını geçmeyen adamlar bunun gibi 100 tane şey yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir