2022’yi kazanarak kapattı, 2023’ü kazanarak açtı…

25 Şubat 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Seyfettin Çalbatur koşusunu, Cavanşir Mehmetoğlu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Mehmet Hanifi Esin’in yaptığı Horror (3y dd Torok – Neferu, Unaccounted For) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Papagallo (Saxon Warrior) elde ederken, Sophianea (Bushranger) üçüncü, Bright Fire (Native Khan) dördüncü, Asil Utku (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ikinci sınıf galibiyeti…

Geçen sene kazandığı Kv-9 Basri Çiftkurt koşusu sonrası 3 ay kadar ara verip ardından bu koşuya gelen Horror, ilk kez buluştuğu jokeyi Akın Sözen idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği sonlara kadar koruyarak ve düzlükte dışından gelen rakibine geçit vermeden kazanmayı başarırken, galibiyetle kapattığı 2022 sezonundan sonra 2023 yılını da yine galibiyetle açmayı başarmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Horhor liderliği alırken ikinciliğe Papagallo girdi. Daha sonra Sophianea ve Bright Fire sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Horhor liderliğini korurken ikincilikte Papagallo arkasında Bright Fire şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Horhor halen lider, yine ikincilikte Papagallo daha sonra Sophianea ve Bright Fire sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Horhor liderliğini korurken Papagallo’nun atakları görüldü. 200’den sonra Horhor ve Papagallo arasındaki mücadele aynaya kadar sürerken koşuyu baş farkı ve 1’24”42 bitiriş derecesi ile Horhor kazandı.

Horror (Akın Sözen)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir