23 yıl sonra ilk kez!

İstanbul ve Ankara’da İlkbahar-Yaz Sezonu Salı ve Çarşamba günü koşulan yarışlarla başladı. Her iki şehirde özellikle 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus yarışlar ayrı bir ilgi ile izlenirken 14 Nisan 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan yarışlarda 23 yıl sonra bir ilk yaşandı.

İstanbul’da her yıl sezonun ilk günlerinde koşulan KV-18 Orhan Meker Serbest Handikapı ile KV-8 Ergin Talay koşularının ikisini de bu sene dişi taylar kazandı. Bundan 23 yıl önce 1998 yılında koşulan bu iki yarışı yine dişi taylar kazanmış, Orhan Meker’de Celerity jokeyi Bekir Gökçe ile Ergin Talay’da ise Rüzgarın Kızı jokeyi Akın Özdenir ile birinciliğe uzanmıştı.

Tam 23 yıl sonra bu kez Jacinda ve Light Of Darkness sezon başlangıcının bu iki önemli koşusunu kazanarak, İllüzyon ve Kar Kız gibi geçen seneye damgasını vuran 2 dişi tayın piste çıkacağı 17 Nisan 2021 Cumartesi gününün hemen öncesinde, dişi tayların bu yaz hem kendi aralarında, hem de erkek rakipleri ile birlikte koşacağı yarışlarda ne denli başarılı olabileceklerini de göstermiş oldu.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir