26.Dubai World Cup’ta zafere COUNTRY GRAMMER ulaştı

Bu yıl 26’ıncısı koşulan ve dünyanın en yüksek ikramiyeli yarışlarından biri olan G1 Dubai World Cup’ı, Zedan Racing, WinStar Farm ve Commonwealth TB ortaklığına ait olan ve Bob Baffert tarafından antrene edilen Country Grammer (Tonalist – Arabian Song, Forestry) jokeyi Frankie Dettori ile kazandı.

Country Grammer (Frankie Dettori)

2000 metre kum pistte gerçekleştirilen 12 Milyon Dolar toplam ikramiyeli Dubai World Cup’ta 3 ve yukarı yaşlı 10 safkan start aldı. Koşuda ikinciliği Hot Rod Charlie (Oxbow) elde ederken, mücadeleden geçen yılın ikincisi Japon atı Chuwa Wizard (King Kamehameha) üçüncü, dünya 1 numarası ve koşunun büyük favorisi Life Is Good (Into Mischief) ise dördüncü oldu.

Müthiş bir mücadeleye sahne olan koşuda 2’04”97’lik bir derece gerçekleştiren Country Grammer, G1 Dubai World Cup zaferi ile kariyerinin 10’uncu startında Gold Cup’ın ardından ikinci G1 zaferine ulaştı.

Öte yandan günün merakla beklenen bir diğer yarışı olan ve 3 atın neredeyse birlikte finişe girdiği G1 Dubai Turf’te, geçen yılın da galibi olan Frankie Dettori’nin bindiği Lord North (Dubawi) ve Japonya’dan G2 koşu kazanarak gelen ve Yutaka Yoshida ile start alan Panthalassa (Lord Kanaloa) atbaşı olarak koşudan birincilikle ayrıldılar.News Reporter

1 thought on “26.Dubai World Cup’ta zafere COUNTRY GRAMMER ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.