2’de 2 yaptı ama abisine benzemiyor!

Ulaş Ekürisine (Kurtel) ait 2 yaşındaki Wardenclyffe (Victory Gallop (Can) – Undercover Soldier (Usa), Lost Soldier (Usa)) 8 Eylül 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda çıktığı ikinci yarışını da kazanarak 2’de 2 yaptı ve bu performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Mehmet Demir tarafından antrene edilen al erkek tay ilk yarışını yine İstanbul sentetik pistinde koşmuş ve yine Gökhan Kocakaya ile 1100 metrede 1’08”48’lik derecesi ile 3.5 boy farkla kazanmıştı. İkinci yarışında 1200 metreye çıkan Wardenclyffe, 1’13”13’lük derecesiyle bu defa da 3 boy farkla birinciliğe uzanan isim oldu.

Wardenclyffe
Hot Chocolate’nin öz kardeşi…

Hot Chocolate

İlk iki yarışında sergilediği güzel performans ve göz okşayan fiziği ile dikkat çeken Wardenclyffe, yarış hayatı boyunca 15 yarış ve 3.1 Milyon lira ikramiye kazanan, G1 Yıldırım Bayezid, A2 Misis, A2 Kurtuluş, A3 Seymenler (2 kez), A3 Kapadokya (2 kez), G3 H. Basri Karabucak ve G3 Ertuğrul Koşuları galibi, kum pistin en başarılı safkanlarından Hot Chocolate’ın ana-baba bir kardeşidir. Çim pistte hiç start almayan Hot Chocolate, sentetik pistte bir kez Şartlı-5 yarış koşup ikinci olmuş, bir daha da kum pistin dışında hiçbir pistte start almamıştır.

Wardenclyffe

Kariyerinin henüz başlarında 2 sentetik piste mücadele çıkan Wardenclyffe’ın bundan sonraki kariyerinde kum ve çim pistte start alıp almayacağını veya alırsa da ne kadar başarılı olacağını bilemiyoruz. Ancak al erkek tayın doru renkli ve kendisinden 8 yaş daha büyük ağabeyine hiç benzemediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Vice Regent

Wardenclyffe abisine değil ama babası Victory Gallop’un annesi Victorious Lil’in  babası Vice Regent’e çok benziyor. Pedigrisinin birinci ve ikinci kuşağında al renkli hiçbir safkan bulunmayan tayın üçüncü kuşağında da al renkli safkan olarak sadece Vice Regent bulunuyor. Northern Dancer’ın oğlu olan ve Kanada’da 13 yıl şampiyon aygır seçilen Vice Regent, kızının torun ile büyük benzerlikler taşıyor…

News Reporter

1 thought on “2’de 2 yaptı ama abisine benzemiyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir