3 Günde 1’i yurt dışı, 3 şehirde at binecek!

2018 yılı Mart ayının sonunda Almanya’da ilk kez at binen başarılı jokey Gökhan Kocakaya, 1 Mayıs 2018 Salı günü yine at binmek için gittiği Almanya’nın Leipzig şehrinde toplam 5 koşuda at binmiş ve bu yarışlarda 1 birincilik ve 1 üçüncülük elde ederken, 2 yarıştan beşinci, 1 yarıştan da altıncı olarak ayrılmıştı.

Söz konusu gün Ur-Krostitzer-Pilsner-Cup’ta 5 yaşındaki Rateel isimli safkana binen ve 1600 metre mesafeli çim pistteki mücadeleyi 1’38”70’lik derece ile kazanmayı başaran başarılı jokey, böylelikle Türkiye’deki başarılı yarış kariyerinin yanına yurtdışı galibiyeti de eklemeyi bilmişti.

Pazar akşamı uçacak!

Ankara ve İstanbul’da hafta sonu koşulacak önemli koşularda at binecek olan Gökhan Kocakaya, 10 Haziran 2019 Pazartesi günü bir kez daha at binmek üzere Pazar akşamı Almanya’ya gidecek. Kocakaya, TS ile 14.30’da Hannover Hipodromunda koşulacak günün 6’ıncı koşusu olan Dişilere mahsus 25.000 € ikramiyeli Listed koşuda, Shafran Mnm (IRE) (Shamardal – Powdermill, Oasis Dream) isimli 3 yaşlı taya binecek. Koşuda Stall Captain’s Friends Ekürisinin sahibi Nuri Y. Özdoğan‘a ait 6 numaralı Joplin isimli safkan da start alacak.

Gökhan Kocakaya ve Shafran Mnm

Günay Equestrian Invest GmbH’ın sahibi olduğu, Godolphin tarafından yetiştirilen ve Werner Haustein tarafından antrene edilen Shafran Mnm bugüne dek 3’ü geçen sene, 1’i bu sene olmak üzere 4 kez start almış ve bu 4 yarışın tamamını kazanmış bir isim… Safkanın bu sene start aldığı ve kazandığı tek yarış 12 Mayıs 2019 tarihinde Berlin-Hoppergarten pistinde koştuğu yarış…

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir