3 Safkanın Dubai’de son gün kayıtları yapıldı…

Dubai Yarış Karnavalında ülkemizi temsil eden ve her üçü de birer yarış koşan Aegean Finale, Cosmic Kid ve Final Dance üçlüsünün, karnavalda final günü olan 25 Mart 2023 Cumartesi günü gerçekleşecek koşular için kayıtları yapıldı.

Her at için en fazla 3 farklı koşuya kayıt yapılabilen son günde atlarımızın kayıt olduğu yarışlar şöyle;News Reporter

8 thoughts on “3 Safkanın Dubai’de son gün kayıtları yapıldı…

 1. Festivalin son gününde 3 atımızı da yarışlarda görebilmek ve o heyecanı yaşayabilmek dileği ile öncesinde koşacakları tüm yarışlarda başarılar diliyorum…

 2. bizim ülkemizde de keşke 3000 mesafe üzeri yarışlar olsa senede 10 yarış koyun 3000 3200 arası bir tanesi de grup koşu en azından dayanıklı atlar ortaya çıkar… belki de orda çok iyi derece sergileyen atlarımız gözünü avrupa da ki uzun mesafelere diker… bu arada final dance umarım 3200 de koşar

 3. Bence şubat ayında 3 safkanımızda bir tane Listed koşu koşup oradaki performanslarına göre final gününe kayıt yaptırsalardı keşke.

 4. Umarım fınal dance 3200luk, aegean finale da sheema classice, cosmic kidde uae derbiye kabul edilirler, ayakları düz bassın

 5. Cosmic Kid hiç uzun koşmadı, kumda da koşmadı. Kumu ve uzunu yadırgamazsa başarılı olabilir.
  Aegean Finale bir tane uzunu var ve tabela yapmış ama kötü zamanına denk gelmiş. Son yarışını ben begendim, bu yarışında daha iyi olma ümidi veriyor.
  Final Dance içlerinde en tecrübelisi, lakin son metrelerde iyi sprint yapamıyor. Sprinter atlara denk gelmezse başarılı olabilir.
  Bir de atların o günkü performansı, isteği ve inatçılığı önemli.
  Örneğin Kafkaslı adındaki atın ayağı son yüzde incidiği halde mükemmel sprint yaptığına şahit olduk.
  Hiç tecrübesi olmadığı için Cosmic Kid ne yapar merak ediyorum.

 6. Cosmic Kid umarım uzun kum yarışa yazılmaz büyük hata olur bence.. Aegean Finale için umarım dubai turf tercihi yapılır şimdiden temsilcilerimize bol şans.

 7. bence Aegean Finale kazanacağı yarışı jokey hatasıyla kaybetti ayhan kurşun son anlardaki tam yeriydi kamçılasa yarışı aksiyon farkıyla alırdı yani son 50 ellide biraz kamçılasa 2 veya 3 kamçı yarışı kazanmıştı. sağlık olsun final gününe nasip inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir