İstanbul Koşusunda yeniden buluşuyorlar!

Kariyerinde ilk çim yarışına bu sene 4 yaşlı olarak Nisan ayında Ankara’da çıkan ve çim pistte çıktıktan sonra performansını inanılmaz derecede geliştiren  Snow Bird (3y kd General Quarters – Cutie’s Rosie, Discreet Cat), arka arkaya kazandığı G2 Nene Hatun, G3 Özdemir Atman ve A2 Santalin koşuları sonrası 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus G1 Karadeniz koşusunu da kazanarak birincilik serisini sürdürmüş ve aynı zamanda kariyerinin ilk G1 zaferine de imza atmıştı.

Yaklaşık 1.5 aylık zaman dilimi içerisinde 4 Grup birinciliği sığdıran klas tay, bu kez 3 Eylül 2022 Cumartesi günü Uluslararası Yarış Festivali kapsamında koşulacak G3 İstanbul Koşusunu hedef yaptı.

1600 metre çim pistte koşulacak 3 ve yukarı dişi İngiliz atlarına mahsus koşuda 8 muhtemel rakibi ile birlikte mücadelede edecek olan safkana bu önemli koşuda şampiyon jokey Halis Karataş binecek.

Hatırlanacağı gibi bu ikili ilk kez 26 Haziran’da Gazi Koşusu günü gerçekleşen G2 Nene Hatun koşusunda bir araya gelmiş ve 1900 metre mesafeli mücadeleyi kazanmayı başarmışlardı. Bu koşunun ardından iki kez Ahmet Çelik, son kez de Hışman Çizik ile kazanmayı başaran Snow Bird, 3 koşuluk bir aranın ardından İstanbul Koşusunda yeniden sihirbaz lakaplı jokeyi ile birlikte piste çıkacak.

Snow Bird (Halis Karataş)News Reporter

12 thoughts on “İstanbul Koşusunda yeniden buluşuyorlar!

 1. belki de önümüzde ki 3-4 yıla damga vuracak bir at… ama bu kadar sık koşması…gerçekten çok üzücü..

  1. Şuan itibariyle kazanamayagi kesinlesmistir hisman kusursuz binmisken neden halis? Kimsenin ahi kalmaz, bitik kondusyonlu yeni jokeyiyle kazanamayacaktir

   1. Ptesi aksami Süleyman akdi Halis karatasin muazzam kondisyonuna dikkat cekmisti halbuki gerci siz Süleyman akdidan fazla at bindiniz daha iyi bilirsiniz;)

   2. Kazanamayacagi kesin de sahada kalmasa bari üstünde ki ağırlıktan dolayı ayabakan maracaibo bekmezbey luca brassi vs gibi

 2. Atın iyi durumdaysa at sahibi istediği jokeyi bindirir. Keşke herkes Halis Karataş gibi olsa, Mike Smith i bilirmisiniz? Adam Halis Karataş yaşında ama hala baş jokey, kaldı ki bu spor dalı yaştan ziyade kendine iyi bakmaktan geçer, ne delisi oldum demeyeceksin, Halis Karataş ı tanısanız böyle olumsuz saçma sapan yorumlar yapmazsınız. Selim Kaya yı saha da bu kadar çok sevilmesi bir nevi de memleketcilik yapan jokey ve at sahiplerinden dolayı, sahamızdaki çoğu at sahibi ülkemizin doğu ve güney doğu Anadoludan. Keza Ahmet Çelik te öyle, zaten yıllarca Bi ayrımcılık yapıldı hala daha yapmanın bir anlamı yok sevgili dostlar, doğu da bizim, güney doğu da biiz batı da bizim Karadeniz de bizim. Bana 1989 tan beri faal hala bu sektörde önemli bir aktör olan başka bir jokey söylermisiniz? Söyleyemezsiniz, demek ki Halis Karataş kendine iyi bakmasaydı, kendini geliştirmeseydi hala at üzerinde olmazdı, bakınız Süleyman Akdı, bir anda at sahipleri elini eteğini çekti Süleyman Akdı da küsüp İzmir e memleketine yerleşti belli bir dönem İzmir de at bindi ve ondan sonra da jokeyliği bıraktı. İnşallah diğer jenerasyon daki jokeyler de bunu göz önünde bulundurur. Sevgiler saygılar.

  1. Sen tanıdığına eminmisin Halisi bırak burayi Osmaniyede bakırköyde bir sor ya yoldan geçenlere Halisi

 3. Yarış karakteri ve fiziği ile çok iyi bir dişi at kazanmış olduk.Uzun ömürlü olsun inşallah tüyü kadar kazansın

 4. Halis Karataş evet doğru çok iyi bir jokey yılların tecrübesi sihirbaz ama eskisi gibi değil biraz daha rahat biniyor kazanmış kazanmamışdan ziyade sanki hobi olarak biniyor yada şuanki konjektör böyle istiyor bilmiyoruz ama bu da yarış severi maddi olarak üzüyor.Şimdi hangi ata binerse binsin acaba ? diyoruz…! Kayalar çok tartışılır fazla at koşar, atı fazla kirbaclar ama illaki birinciliğe koşar kim ne derse desin at olsun eşek olsun sonuna kadar teşvik ve sevk …

 5. Karataş çok zengin oldu kocaeliden sonra adapazarindan da hara yeri satın almış ve atmanın atlarına bakıyor.artik .tahminim yakında bırakır.atsahibligine başlar.biliyorsunuz atmanın kızıyla evliydi ve sonra eşini kaybetti. İki çocuğuyla bu işleri götürüyor..cankilic.a.birdal a.atci akın ozdeniz lerle jokeylik yapıyordu hiçbiri kalmadı adam kendine baktı.helal olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir