34.Dönem Mezunları Diplomalarını aldı!

Kurulduğu günden beri birbirinden başarılı jokeyleri Türk atçılık sektörüne kazandıran Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi, 34. Dönem mezunlarını verdi.

5 Temmuz 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bulunan Byerley Turk Salonu’nda yapılan Mezuniyet Töreni, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya’nın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Kaya konuşmasında ‘2 yıllık yoğun bir eğitim döneminin ardından, hayatınızda yepyeni bir sayfa açtığınız bugünde, mezuniyet gününüzde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Adil Mert Kaya

Nasıl ki atçılık bizler için, tekniği, pratiği ve tecrübeyi, tutku ve disiplinle birleştirerek her gün yeni bir şeyler öğrendiğimiz bir hayat tarzıysa, bundan sonra her birinizi şampiyon jokey adayları olarak gördüğümüz siz apranti kardeşlerimiz için de öyle olacağına inanıyoruz. Şampiyon jokey adayı diyorum çünkü hepinizin size harcanan emek ve zamanın karşılığını sahalarda yeni şampiyon jokeyler olarak hocalarınıza ve bize vereceğinize inancımız tam. Bunu yaparken de başarılı meslek hayatınız dışında sporcu ahlakınız, düzenli hayatınız ve mütevazılığınızla örnek insanlar olmanızı sizden bekliyoruz. Eğitim merkezimizdeki çok değerli hocalarınız hepinizi başarıya götürecek yol haritasını sizlere verdi. Ancak jokeyliğin bir kabiliyet işi olduğu kadar pratik ve tecrübe işi olduğunu da sakın unutmayın ve sürekli kendinizi geliştirin.

Atların son derece hassas canlılar olduğunu, onların da bizler gibi farklı karakter özelliklerine sahip olduğunu ve en önemlisi bundan sonraki hayatınızda sizin en önemli yol arkadaşınız olacağını asla unutmayarak davranışlarınıza bu doğrultuda şekil verin.

Sözlerime son verirken, üzerinizde emekleri bulunan saygıdeğer hocalarımızı ve sizleri tebrik ediyor, çıktığınız bu yolda siz atların sırtındayken, sizin de sırtınızda tüm camianın ve o atlara emek verenlerin sorumluluğu olduğunu unutmayacağınıza inanıyorum. Bundan sonra atlarımız size, siz de atlarımıza emanetsiniz, yolunuz açık olsun’ dedi.

Zeynep Haldan Postalcı

Ardından konuşma yapmak için kürsüye gelen Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi Müdürü Zeynep Haldan Postalcı ise, ‘Bugün burada bu sevinci paylaşmak için toplandık. İki yıl önce Eğitim Merkezimize teslim ettiğiniz evlatlarımızı, birbirinden değerleri öğretmenlerimiz, idari kadromuzun da desteğiyle hem mesleki alanda hem de sosyal yaşamlarında başarılı bireyler olmaları için eğitim vererek yarınlara hazırladı. Mezun olan öğrencilerimiz, diplomalarını almalarını müteakip, yarış sahalarında çalışmaya başlayacak. Mesleklerine adım attıkları bir yıl süresince koşulara katılıp katılmadıkları, koşu performansları ve genel durumları binicilik öğretmenlerimiz tarafından takip edilecek olup, görüş ve önerilerini ilgili aprantilerle paylaşarak mezunlarımıza sahaya adaptasyonları aşamasında destek olunacaktır.

Siz sevgili öğrenciler, bugünden itibaren yepyeni yaşam deneyimlerin içinde barındıran bir dönem başlıyor. Sizleri önemli sorumluluklar bekliyor. Dünyada atçılık alanındaki gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip etmek, kendinizi sürekli olarak geliştirmek bu sorumlulukların başında geliyor. Diğer bir sorumluluğunuz ise çevrenize karşı olup, dürüst, ahlaklı ve topluma faydalı bir birey olmaktır. Eğitim Merkezimizde görev yapmakta olan tüm arkadaşlarım adına mezuniyetinizden dolayı sizleri kutlar, başarı ve mutluluklar dilerim. Yolunuz ve bahtınız açık olsun’ ifadelerini kullandı.

Vedat Abiş

Daha sonra konuşma yapmak üzere, Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nin 34. Dönemini birincilikle noktalayan Vedat Abiş kürsüye geldi. Ailesine ve öğretmenlerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Abiş, ‘Zaman hızla akıp geçiyor, bu yüzden herkesin bir hedefi olmalı. Hayatımızın sonunda nerede olacağımızı bilmek istiyorsak nereye gideceğimizi bilmeliyiz. Hedefe ulaşma yolumuzu azim ve irademizin yanı sıra eğitimimiz belirleyecek. Bu zorlu yolda değerli hocalarımızın bizlere tutmuş olduğu ışık yol gösterici olacak. Kariyerlerimiz boyunca zorlu anlar yaşayacağız elbet, düşeceğiz ancak her seferinde kalkmasını bileceğiz. Asla pes etmeyeceğiz. Bizlere iki yıl boyunca birbirinden faydalı eğitimler verildi. Bizlere göstermiş olduğunuz hoş görüyü ve sabrı asla unutmayacağız. Bu emeğin karşılığını vereceğimizi şahsım ve arkadaşlarım adına söz veriyorum’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından sahneye dans gösterilerini sunmak için kursiyerler çıktı. İlk olarak, ikinci sınıf apranti adayları partnerleriyle birlikte Flamenko gösterisi sergiledi. Ardından birinci sınıf kursiyerler ortaya koydukları Kafkas Halk Oyunları gösterisi ile davetlilere keyifli anlar yaşattı. Okuldan 26 kursiyer mezun olmaya hak kazandı. Dans gösterilerinden sonra öğrencilere diplomaları verildi.

 

News Reporter

1 thought on “34.Dönem Mezunları Diplomalarını aldı!

  1. Aarkadaslar gene tjk nın asli uyeleri ovuluyor yaa coklarin isimler ve basarilari yok aldiklari derece falan yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir