4 Ay sonra YETİM AHMET…

Adana Veteriner Hekimler Odası adına 14 Nisan 2019 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen, 4 ve yukarı yaşlı Araplara mahsus KV-8/S/DHÖ mücadeledeyi, ekürisi Bay Emir yarıştan çıkan Ahmet Korkmaz’ın sahibi ve yetiştiricisi, Muhittin Korkmaz’ın ise antrenörü olduğu Yetim Ahmet (5y da Demirkazık – Fermande, Caş), jokeyi Mehmet Akyavuz ile 1900 metre kum pistte 2’10”41’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

4 Ay kadar ara verdikten sonra kariyerinin 33’üncü startında 8’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.211.950 TL’ye yükselten Yetim Ahmet’in ardından ikinciliği koşuyu uzun süre önde götüren Falez (Turbo) elde ederken, mücadeleden Alderamin (Kaizbert) üçüncü, Pirsus (Yalaz) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Yetim Ahmet (Mehmet Akyavuz)

Koşu sonrası Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende kazanan atın sahibi Ahmet Korkmaz, kupasını ve çiçeğini Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse’nin elinden aldı. Adana Veteriner Hekimler Odası Genel Sekreteri Erhan Ayna, Adana Yarış Komiserler Kurulu’ndan Ali Kansu Öztürk’e, Adana Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Can Oral Bugan da Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp’e, Başkan Nihat Köse ve kızı Edasu Köse ise İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Erol Satıcı’ya bir buket çiçek verdi. Kupa törenine Adana Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve davetliler de katılım gösterdi.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir