4 ayrı hipodromda 7’de 6 galibiyet, 2 Grup zaferi!

3 Ekim 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 K.Sahir Kurutluoğlu Koşusunu, Erkan Gürçağan’ın sahibi, Süleyman Başar’ın yetiştiricisi ve Orhan Sezik’in antrenörü olduğu Dispergatör (2y ke General Quarters – Senacan, Yonaguska), jokeyi Barış Kurdu ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Perotti (Lion Heart) elde ederken, mücadeleden Baba şahin (Deha) üçüncü, Wardenclyffe (Victory Gallop) dördüncü, Temurkhan (Three Valleys) ise beşinci olarak ayrıldı.

Dispergatör (Barış Kurdu)

7’de 6 yaptı…

Yarış kariyerine 27 Mayıs 2021 Perşembe günü İzmir’de 1000 metre kum pistte koştuğu maiden mücadeleyi kazanarak başlayan Dispergatör, yaklaşık 1 ay sonra yine İzmir kum pistinde start aldığı 1200 metre mesafeli şartlı-3 mücadeleden de galibiyetle ayrıldı.

Başarılı ilk iki yarışı sonrası Temmuz ve Ağustos aylarında Kocaeli’nde 1200 ve 1400 metrelerde iki yarış koşan kır erkek tay, bu yarışlardan ilkini kazanırken, ikincisinde Perotti’nin yarım boy arkasında ikinci oldu.İzmir ve Kocaeli kum pistlerinde katıldığı 4 yarış sonrası Dispergatör rotasını Bursa’ya çevirdi. Osmangazi Hipodromunda 1300 metre kum pistte koştuğu A3 mücadeleyi bir önceki yarışında geçildiği Perotti’yi mağlup ederek kazanan ve böylelikle kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetini elde eden safkan, bu yarışta 3 hafta sonra Kocaeli’nde 1500 metre kum pistte katıldığı Kv-8 mücadeleden de birincilikle ayrılmasını bildi.

Kocaeli, İzmir ve Bursa’daki başarılı yarışlarının ardından Dispergatör İstanbul’a ilk kez G3 K.Sahir Kuruluoğlu Koşusu için geldi. Kum pistte koştuğu 6 yarışta elde edilen 5 birincilik ve 1 ikincilikten sonra sentetik pistte nasıl koşacağı merakla beklenen klas tay, sentetik pistte G1 galibiyeti bulunan babası General Quarters gibi pisti yadırgamadı ve Veliefendi Hipodromundaki ilk sınavını başarı ile geçerek 1.5 boy farkla ve 1’25”49’luk derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

News Reporter

4 thoughts on “4 ayrı hipodromda 7’de 6 galibiyet, 2 Grup zaferi!

  1. karataş seviciler nerde acaba kocakaya ile 3 de 3 yapıp agır favorı wardenclyffe tabelayı zor tamamladı

  2. Barış ile güzel uyum sağladı umarım favori jokey sevdasına atı Barış’dan almazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir