4 farklı şehirde 4 Grup galibiyet…

26 Ağustos 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Ertuğrul Gazi koşusunu, Engin Bekiroğulları’nın sahibi olduğu, Emir Alkaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Engin Bekiroğulları’nın yaptığı Regardless (4y aa Captain Rio – She’s Indy Money, A.P.Indy) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Katsu (Kaneko) elde ederken, Maratoncu (Lion Heart) üçüncü, Çakırdağlı (Deha) dördüncü, King Farrier (Hakeem) beşinci olarak mücadeleyi tamamladı.

4 farklı şehirde 4 Grup galibiyet…

Adana’da geçirdiği başarılı kış döneminin ardından yaz sezonu Ankara’ya geçen Regardless, Nisan ayında koştuğu A3 Sağlık Bakanlığı Sağlık Çalışanları Koşusu hariç start aldığı tüm yarışlarda başarılı bir performansa imza atarken, kum pistte koştuğu 4 yarışı da kazanıp sadece İstanbul sentetik pistinde altıncı oldu.

Ertuğrul Gazi Koşusunda sezonun formda jokeyi Ayhan Kurşun ile ilk kez bir araya gelen başarılı safkan, koşuya tempo veren süratli rakibi Maratoncu’nun hemen arkasında bekleyerek çıktığı düzlükte etkili sprinti ile bir kez daha birinciliğe uzanırken, Adana, Ankara ve İstanbul’dan sonra bu kez de Bursa’da Grup galibiyetine imza atarak, dört ayrı şehirde Grup koşu kazanmayı başarmış oldu.

Katsu’nun biraz tereddütlü başladığı koşunun ilk metrelerinde süratli isim Maratoncu liderliği aldı. İkinciliğe Regardless girerken daha sonra King Farrier ve Katsu sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Maratoncu az farkla liderliğini korurken yine ikincilikte Regardless üçüncülükte King Farrier daha sonra Katsu ve Lion Empire şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Maratoncu liderliğini korurken ortadan Regardless onun dışından Katsu’nun atakları görüldü. 200 geçilirken atak yapan Regardless liderliği alırken sonlarda ikinciliğe giren Katsu’nun 2 boy önünde ve 1’25″86 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Regardless (Ayhan Kurşun)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir