6 Ay aradan A3 zaferiyle döndü…

20 Şubat 2021 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı İngiliz atlarına mahsus A3 Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Sanem Kahraman’ın sahibi, Fedai Kahraman’ın yetiştiricisi ve Erdal Gökçe’nin antrenörü olduğu Headman (6y da Dabirsim – Longoria, Desert Prince), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

9 safkanın katıldığı mücadelede koşuyu arka grupta kabullenen ve son viraj dönülürken bariyer dibinden altıncılığa giren Headman, 400’den sonra orta kulvara gelerek yapmış olduğu atakları ile son 200’de gruba hakim oldu ve bu metreden sonra farkı 1.5 boya çıkartarak 1’26”98’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Silver Cloud (Approve) elde ederken, mücadeleden Fire Of World (Hakeem) üçüncü, Triya (Yonaguska) dördüncü, Sumelhan (Sports Hero) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Headman (Ahmet Çelik)

6 Ay aradan sonra A3 galibiyeti ile döndü…

Yarış yaşamının 25’inci startında 12’inci birinciliğini elde ederken 1.252.370 Lira kazanca ulaşan Headman, 6 ay önce Ankara’da A3 galibiyetiyle verdiği aradan yine bir A3 birinciliği ile geri dönüş yaparken, kariyerinin 3’üncü Grup koşu zaferine imza atmış oldu.

News Reporter

1 thought on “6 Ay aradan A3 zaferiyle döndü…

  1. Buda gösteriyorki güzel aralıklarla koşturulan atlar hem daha iyi derece yapıyor hemde en önemlisi sakatlık ve büyük kazalar geçirmiyor. Sahibini tebrik etmek lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir