68.Dişi ve Erkek Tay Deneme kayıtları yapıldı…

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 3 yaşlı safkan İngiliz tayları için sezonun ilk klasikleri olarak koşulacak Dişi ve Erkek Tay Deneme Koşularının kayıtları 9 Mayıs 2023 Salı sabah yapıldı. 15 Mayıs 2023 Pazartesi günü koşulacak bu iki önemli yarışın yanı sıra aynı gün koşulacak Anneler Günü ile merhum Asli Üyeler Hasan Adalı ve Mehmet Yavuz Yılmaz adına koşulacak yarışların kayıtları da gerçekleşti.

3 yaşlı safkan İngilizler için Triple Crown‘ın (Üçlü Taç) ilk ayağını teşkil eden Dişi ve Erkek Tay Deneme Koşularına 17’şer tay kayıt oldu. İstanbul’da günün bir diğer önemli yarışı olan Anneler Günü Koşusuna 4 ve yukarı yaşlı 15 safkan Arap kısrağı kayıt olurken, Hasan Adalı Koşusuna 4 ve yukarı yaşlı 12 safkan İngiliz kısrağı, Mehmet Yavuz Yılmaz Koşusuna ise 4 ve yukarı yaşlı 15 safkan İngiliz atı kayıt yaptırdı.

Dişi Tay Deneme (G1/D)

3 yaşlı dişi safkan İngiliz tayları için sezonun en kritik sınavlarından biri olan Dişi Tay Deneme Klasiği bu yıl 68’inci kez koşulacak. Çim pistte 1600 metre mesafeli koşunun birincilik ikramiyesi 1.290.000 TL.

Erkek Tay Deneme (G1/E)

15 Mayıs 2023 Pazartesi günü İstanbul programında koşulacak bir diğer Klasik mücadelesi ise Erkek Tay Deneme Klasiği… 97’inci Gazi Koşusu öncesinde 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının güçlerini sınayacakları yarış 1600 metre çim pistte koşulacak. Erkek Tay Deneme Koşusunun birincilik ikramiyesi de 1.290.000 TL.

News Reporter

5 thoughts on “68.Dişi ve Erkek Tay Deneme kayıtları yapıldı…

 1. Bu sene gazı koşusu kalitesi geçen senekinden daha kötü olacak gibi duruyor. Lion victory sakatlanıp uyutulmasaydi . Gazi kosusunun net favorisi ve kazananı olurdu . Gazi kosusunu anatolian rock kazanacak bence. Umarım karataş binmez. Binerse de gelmez. Gözler üzerinde olur. Kazanamaz. Ona göre koşturur rakipleri. Ayhan kurşun ilk kosularinda biniyordu. Mesafe isteyen bir tay. Gazi koşusu onun için ideal . Dişi tay ve erkek tay kosulari çok keyifsiz .ilk defa bu kadar keyifsiz. Bunun keyifsiz yapan TJK aynı zamanda. Ptesi günü tay deneme yarışları mı olur? Haftasonu akşam yap. Cumartesi akşam yap. Haftaya akşam yap. TJK marketing sıfır. Sponsor bile yok. Saha kenarinda koşuya özel reklamlar bile yok. Atlar vasat. Traş bir koşu.

  1. Erkek tay deneme de mesafe ve tempo isteyen 4 at var ve favori çıkacaklar, düşük tempolu bir yarış olursa çarşı karışır.disiler daha net bir yarış bence gün için hafta içi olacaksa Çarşamba daha iyi bir gün olurdu.disi prenses veya defaint.erkekte favoriler dışında alanalp ve papagallo plase olur.sanki erkek mesafeden ve tempodan dolayı sürpriz kokuyor.

 2. favoriler dışında dikkat edeceğim isimler….

  dişi tay denemede

  7 kayıtlı numarası ile filyos… kazandığı koşuda çok acayip koştu… vedat abiş biraz daha sıkı tutsa 7 boy farkı 15 e çıkaracak potansiyel vardı… 1600 de kazanması ile dikkat çekmişti…

  12 numara prenses sylvester son koşusunda içeriden gelen özcanın bindiği special horses e faul yapmamak için gökhan 2 aksiyon tuttu bu ona koşuyu kaybettirdi… burda bence en şanslı isimlerden olur…

  erkek tay denemede ise

  favorileri ayrı tutarak
  8 numaraya kayıtlı lord of penannor… kurtellerin gazye atacağı at bence bu safkan olacak… uzuna çok yatkın İzmir de kazandığı yarışta mesafe olsa daha da rahat koşacak gibi geldi bana…

  14 numara poyri biraz jokeyi ele tabi tutup son virajda topuklarsa bitirebilir…

  dediğim gibi favori görülmeyen safkanlar için ettim laflarımı…

  favorilerim::::

  dişi de:: prenses sylvester — special horses — anarres — stell queen — filyos

  erkek de:: anatolian rock — papagallo — poyri ve aracı ekürisi safkanı ve onun jokeyi

  1. görüşlerine katılarak özellikle dişi tay deneme sürpriz bitecektir ve filyos kazanacktır. düşünmekteyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir