Kamçıdan 28 gün ceza aldı, aynı gün atıyla devrildi!

15 Kasım 2021 tarihinde Şanlıurfa’da koşulan 1.koşuda 1 numaraya kayıtlı Deviran isimli atın binen jokey Remzi Doğan’ın, son düzlükte genel hükümlerde belirtilen sayıdan fazla kamçı kullanması nedeniyle istenen savunması yeterli bulunmadığından, Şanlıurfa Komiserler Kurulu tarafından söz konusu jokeye 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4.Maddesi (b-1, c) ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan yönetmeliğin 123.Maddesi (6.) fıkrası gereğince 613 TL ve 28 gün (tekerrürden dolayı) süre ile sanat icra etmekten men cezası verilmesi Yüksek Komiserler Kuruluna teklif edilmiş olup kesin karar gelinceye kadar cezasının 24 Kasım 2021 Çarşamba tarihinden tedbiren başlatılmasına karar verildi.

Remzi Doğan 22 Kasım 2021 Pazartesi günü Şanlıurfa’da 5.koşuda bindiği Queen Salima isimli atıyla birlikte son viraja yakın bir mesafede devrilmiş, bu koşudaki kamçı kullanımı nedeniyle de sosyal medyada yarışseverlerden büyük tepki almıştı. Geçmiş olsun…

News Reporter

2 thoughts on “Kamçıdan 28 gün ceza aldı, aynı gün atıyla devrildi!

  1. Atın sahibine seyisine ekmeğini yiyene geçmiş olsun. Remzi üç parça olsa kimse “tüh” demeyecek. Çünkü atlara alenen eziyet ediyor bu arkadaş.
    Eskilerin bir lafı vardır;

    “Demir ıslanmaz, deli uslanmaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir