GOLD POWER çim pistte sınıf atladı…

25 Eylül 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Ekrem Kurt koşusunu, Nihat Has’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Ergin Eren’in yaptığı Gold Power (3y ae Win River Win – Şahmeral, Sun Music) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Who Keeps You (Torok) elde ederken, Bold Sea Rover (Torok) üçüncü, Steps Of Iron (Toruk Macto) dördüncü, Hardmet (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İkinci çim yarışında gelen kupa…

Yarış hayatına Mart ayında kum pistte üçüncü olduğu Maiden koşu ile başlayan Gold Power, sonrasında sentetik pistte koştuğu Maiden ve Şartlı-5 koşuları kazanmış, Haziran ayında çim piste ilk kez çıktığı Kv-9 M. Nizayi Polatyar koşusunda dördüncü olarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Anafartalar koşusunda sert rakipler yanında umduğunu bulamayan ve bu yarışta sentetik pistte Dame Time’ın arkasında ikinci olduğu Şartlı-5 mücadele ile gelen safkan, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Ahmet Çelik idaresinde çıktığı ikinci çim yarışında koşuyu gerilerde takip edip düzlükte dış kulvardan yaptığı etkili sprint ile sonuca giderken, aynı zamanda kariyerinin ilk sınıf galibiyetini de elde etmiş oldu.

Powership ve Who Keeps You’nun 1’er boy geç çıktığı koşunun ilk metrelerinde Higebz ve dışından gelen Steps Of Iron arasındaki mücadeleden Steps Of Iron galip ayrılıp liderliği aldı. İkincilikte Higebz daha sonra Bold Sea Rover ve Hardmet sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Steos Of Iron liderliğini korurken yine ikincilikte Higebz daha sonra Bold Sea Rover ve Hardmet şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Steps Of Iron halen lider, Higebz takipte arkalarında Bold Sea Rover ve Hardmet ikilisi daha sonra Who Keeps You şeklinde 600 startı geçildi ve düzlüğe çıkıldı. 400’de Steps Of Iron liderliğini korumaya çalışırken içerden Who Keeps Ypu’nun ortadan Bold Sea Rover ve Hardmet’in en dıştan Gold Power’in atakları görüldü. 200’de içerden gelen Who Keeps You liderliği almışken en dış kulvardan Gold Power’in atakları çok kuvvetliydi. Sonlarda dışardan gelip rakibine hakim olan Gold Power 1 boy farkla ve 1’57″28 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Gold Power (Ahmet Çelik)News Reporter

3 thoughts on “GOLD POWER çim pistte sınıf atladı…

  1. Ergin Eren imzacı sakal aydın gerçekten büyük uzman her sezona imzasını atıyor İstanbul da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir