Abu Dhabi’de kazanan MASSHUR AL KHALEDIAH…

Arap atlarının en yüksek ikramiyeli koşusu (1.235 milyon Euro) G1 Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan Jewel Crown 24 Kasım 2019 Pazar günü Abu Dhabi’de koşuldu. 14 atın katıldığı rekor ikramiyeli koşunun bu yılki galibi Masshur Al Khalediah (Jalnar Al Khalidiah – Amerah Al Khalediah / Amer)  oldu. Koşunun diğer sıralarını Bel’Izam, Chaddad ve Darius Du Paon paylaştılar. Fransız jokey Jean-Bernard Eyquem ile start alan safkan, 1600 metrelik koşuyu 1.44.69 yaparak yarım boy farkla kazandı. Masshur Al Khalediah ekim ayı başında Longchamp Hipodromu’nda koşulan G1 Qatar Arabian World Cup’ta üçüncü kalmıştı.

Masshur Al Khalediah – G1 Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan Jewel Crown 2019

1992 yılından itibaren National Day Cup adıyla düzenlenmeye başlayan bu koşu, 2015 yılından itibaren Birleşik Arap Emirlikleri’nin kurucusu ve ilk başkanı Şeyh Zayed bin Sultan Al Nahyan adına düzenleniyor.

Tümü çim pistte, altı koşudan oluşan günün programında, apranti ve kadın binici şampiyonaları da gerçekleştirildi. Apranti Şampiyonasında, altı yaşındaki Arap atı Bainoona ile Riccardo Lacopini, kadın biniciler şampiyonasında da Asyyad ile kazanan 21 yaşındaki Danimarkalı amatör jokey Victoria Larsen oldu.

İngiliz atlarına ayrılan günün tek koşusunu ise,  Sh Hamdan bin Rashid Al Maktoum’un sahibi olduğu Mudaarab (Distorted Humor – Middle Club / Fantastic Light) jokeyi Jim Crowley ile kazandı. Mudaarab; 2200 metrelik handikap koşuyu 2’20”10 ile bitirirken, iki yıldır koştuğu Birleşik Arap Emirlikleri’nde de ilk birinciliğini elde etti.

News Reporter

5 thoughts on “Abu Dhabi’de kazanan MASSHUR AL KHALEDIAH…

  1. Dünyanın en iyi Arap atlarının kapıştığı bir yarış fakat öyle abartı bir derece yok burda koşsalar KV7 zor kazanırlar bu derece ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir