Adana Barosu Koşusunu THE MATCHED kazandı

Adana barosu adına 23 Kasım 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-8/S koşuyu, Fuat Başaran’ın sahibi, Halil Kabukcı’nın yetiştiricisi ve Müslüm Çelik’in antrenörü olduğu The Matched (3y de Hakeem – Zalasultan, Mountain Cat), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

The Matched (Müslüm Çelik)

13 safkanın katılımı ile 1400 metre kum pistte koşulan 80.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda güzel bir bekleme yarışı yapan The Matched, son düzlükteki etkili sprinti ile rakiplerini son 200’de yakaladı ve sonraki metrelerde farkı 1.5 boya çıkartarak 1’26”56’lık derecesi ile birinciliğe uzanmayı başardı. Geciken hücumları ile Vantablack (Dr Fong) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın bir boy gerisinde Sun Of Day (Cardinal Pioneer) üçüncü, onun bir boyun arkasında Hawking (Lion Heart) dördüncü, onun da 1.5 boy ardında Pastoral Senfoni (Torok) beşinci oldu.

12’inci startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen The Matched, kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede kum pistteki 5’inci, Adana’daki 2’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 379.490 TL’ye yükseltti.

Adana Barosu Koşusu Kupa Töreni 2019

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir