Adana Bş. Bld. Başkanlığı Kupası KING BERKAY’ın…

19 Şubat 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiolba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, A. Murat Şen’in sahibi, A.Murat Şen ve Erkan Bingöl’ün yetiştiricisi ve Mahmut Doğan’ın antrenörü olduğu King Berkay (5y aa Bosporus – Cybele, Royal Abjar), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Regardless (Captain Rio) elde ederken, mücadeleden Osman Bey (Bosporus) üçüncü, Sumel Han (Sports Hero) dördüncü, Silver Cloud (Approve) ise beşinci olarak ayrıldı.

King Berkay (Halis Karataş)

1’25”75 yaptı…

Yarış hayatının 23’inci startında 9’uncu birinciliğini elde eden King Berkay, bu galibiyeti ile kariyerinin ikinci Grup koşu galibiyetine imza atarken, 1’25”75 ile Adana’da 1400 metrede bugüne kadar koştuğu 9 yarıştaki en iyi dereceyi gerçekleştirdi.

Start çıkışından sonra önündeki kulvarın açık kalmasını iyi değerlendiren Halis Karataş ilk 200 metre içerisinde beklendiği gibi liderliği aldı ve koşunun temposunu tayin etmeye başladı. Son virajı da rakiplerinin önünde dönmeyi başaran safkan düzlükte özellikle Regardless ve yarı yoldan sonra Osman Bey’in hücumlarına maruz kaldıysa da, tempoyu çok iyi ayarlayan jokeyinin maharetli ellerinde sonlarda yeniden tazeleyerek 1.5 boy farkla birinciliğe uzandı.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.