Adana Jandarma Koşusunu HEAD VORKER kazandı…

16 Mayıs 2023 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Adana Jandarma koşusunu, Atilla Seriner’in sahibi olduğu, Fevzi Yılmaz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erdal Gökçe’nin yaptığı Head Vorker (3y de Fast ‘N’ Famous – Mount Cavell, Vision And Verse) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Gel Oglim (Yıldırımbey) elde ederken, Mamba Mentality (Astrakhan) üçüncü, Windmill (Wolf Prince) dördüncü, Onofre (Zealous Line) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk sınıf galibiyeti…

Bu yıl Adana’da start aldığı koşulardan kum piste alınan A3 Tendürek koşusu hariç diğer koşularını ilk iki içerisinde tamamlayan Head Vorker uyum sağladığı jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili sprint ile rakibini son metrelerde yakalayarak kazanırken bu yılki ilk sınıf koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

İncioğlu’nun 2 boy geç başladığı koşunu ilk metrelerinde atak yapan Gel Oglim liderliği aldı. İkincilikte Onofre hemen içinde Tempesta Mia daha sonra doldurup gelen İncioğlu sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Gek Oglim liderliğini korurken Onofre ikincilikte daha sonra Tempesta Mia ve İncioğlu 1200 startı geçildi. 1000’de Gel Oglim halen lider, Onofre yine takipte, daha sonra Tempesta Mia ve Spanish Fly sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Gel Oglim ikincilikteki Onofre’nin önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Gel Oglim liderliğini korurken ortadan Mamba Mentality’nin dıştan da Head Vorker’ın atakları görüldü. 200’den sonra Gel Oglim liderken en dıştan çok kuvvetli gelen Head Vorker son metrelerde rakibine hakim olup 1 boy farkla ve 2’04”31 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Head Worker (Ahmet Çelik)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir