Adana Koşusunu AŞEMEZ kazandı

10 Ocak 2020 Cuma günü günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Adana Koşusunu, Erdal Öztürk’ün sahibi, Hilmi Giray’ın yetiştiricisi ve Cafer Güven’in antrenörü olduğu Aşemez (9y aa Yalaz – Dilayda, Kalamış), jokeyi Deniz Yıldız ile kazandı.

6 safkanın katılımı ile 2000 metre kum pistte koşulan 146.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı üçüncü sırada dönen Aşemez, 400’den sonra bariyer dibinden yaptığı ataklarla sonlara doğru yakaladığı rakibine aynaya yakın hakim oldu ve 2’22”49’luk derecesi ile birinciliğe uzanmayı başardı. Koşuya startla birlikte tempo veren Artuklu (Ayabakan) başarılı bir performans sergilediği koşuda sonlarda teslim olduğu güçlü rakibinin ardında mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 5.5 boy boy gerisinde Ateşbibi (Ateştopu) üçüncü, onun da 3.5 boy arkasında Çelikkalkan (Emael) dördüncü oldu.

65’inci startında 24’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Aşemez, kariyerinin 13’üncü Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede kum pistindeki 12’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 4.348.060 TL’ye yükseltti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir