Adana Koşusunu Hakem kararı ile CEVHER kazandı.

6 Ocak 2021 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3/DHÖ Adana Koşusunu, çekilen protesto sonrası değiştirilen sıralama neticesinde Hülya Şimşek’in sahibi, Sultansuyu Tarım İşletmesinin yetiştiricisi ve İsmet Akkılıç’ın antrenörü olduğu Cevher (Bilgin – Mahsuse 45, Albatur), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuyu baştan itibaren önde götüren Mega Star son düzlüğe de önde çıktı. Son virajı bariyer ile arasında biraz mesafe bırakarak dönen safkan 400 geçilirken içeriye doğru meyil edip buraya girmeye çalışan Akyaka’nın koşu yolunun kapanmasına neden olunca, Adana Komiserler Kurulu yaptığı inceleme sonrası koşudaki sıralamanın değiştirilmesine ve Mega Star’ın koşuyu üçüncü bitiren Akyaka’nın arkasına atılmasına karar verdi.

Bu karar sayesinde Cevher mücadeleden galibiyetle ayrılırken Akyaka (Özgünhan) ikinci, Mega Star (Turbo) üçüncü, Çelikkalkan (Emael) dördüncü ve Derin Mavi (Şövalye) de beşinci oldular. Koşunun galibi Cevher için müddet 2’21”98 olurken, farklar Burun – Burun – 4,5 Boy – 6,5 Boy şeklinde oluştu.

 

 

 

News Reporter

12 thoughts on “Adana Koşusunu Hakem kararı ile CEVHER kazandı.

 1. Ahmet Ç. ,Yalçın A. sonra Sadettin B. hayatini karartacakti. Bu adama birinin dur demesi lazim isterse 10 gazi kazansin boşuna.

  1. bilerek isteyerek göre göre faul yapıyor ve her yarış dada aynı şeyi yapıyor kimse de birşey yapmıyor

   1. Bilerek isteyerek faul yapıyı haklısın arkasında da gözleri var ahmet çelik’in görüyo arkasındaki atı ensesindeki gözlerden ama genede kapatıyo ayrıca atın yanlarında da dikiz aynaları var onlardan da görüyor ama genede faul yapıyo 🙂 Babanız ölse Ahmet Çelik’ten bilceksiniz !

    1. Bir jokey o esnada arkasını görür merak etme, sözde kara mizah yapmışsın. Orayı görerek kapıyor.

 2. Ahmet çelik bence kötü jokey gazileri şans eseri kazandı iyi atlar denk geldi ona istemediği atları getirmiyor

  1. Adam hayatında sadece 6 yarış kazanmamış kardaş 3 bin yarış kazanmış son 6 Gazi koşusunu kazanmış maiden değil şans için biraz abartılı değilmi sence:)

 3. Bence ahmet çelik,ğe büyük haksızlık
  Bu yarış değişmezdi sedettin kendi kendini kapatiyor hiç bir jokey ordan yol vermez bunu bilmesi lazım akyaka fovori olduğu için bu kararı haklı buluyorlar mega star akyakayla yer değiştirin kesinlikle jokeye ihtar bile çıkmazdı kendi kendini kapattırdı derlerdi!

 4. Ahmet çelik bu jokeyleri at diye biner adam sırf beyin
  Bence bu sahada kıskançlık var çelik kardeşler çok başarılı ben saygıyla alkışliyorum👏👏

 5. Koca kaya İstanbul pazar günü .yağış var.hicbir yarışa gitmiyor.herkes görüyor. Adam gibi.bin binmeyeceksen
  Git rapor al .sosyete oldu.insanlar .parayı kolaymi kazanıyor.

 6. Adana’da 2 AHMET BİR müslüm bir de mehmet salih çelik yazacaksın.sanki çiftlik, kurulu yarışlar izliyoruz .Bu kardeşler evliya olsa insan yine şüphelenir.. birilerin bu saçmalığa bir son vermesi gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir