Adana’da Vali Kupasını 3’üncü kez kazandı!

17 Mart 2020 Salı günü Yeşiloba Hipodromunda düzenlenen 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3/DHT Adana Vali Koşusunu, Salih Yıldızer’in sahibi, Sultansuyu TİM’in yetiştiricisi, İsmet Akkılıç’ın ise antrenörü olduğu Bildenhan (8y ka Ateştopu – Neşe, Tulyad), jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı.

Ateşbibi’nin koşudan çıkmasıyla 5 safkanın katılımı ile 1400 metre kum pistte koşulan 146.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte liderliği ele geçiren Bildenhan, bir daha numarayı hiç kimseye vermeden ve sonlarda yüklenen rakiplerine direnerek starttan çıktığı gibi 1’36”92’lik derecesi ile adını birincilik kürsüsüne yazdıran isim oldu. Favori Oğuzboylu (Anka) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 2.5 boy gerisinde Denizim (Altaha) üçüncü, onun da 1.5 boy arkasında Aşemez (Yalaz) mücadeleyi dördüncü tamamladı.

84’üncü startında 25’inci kez finiş çizgisini önde geçen Bildenhan, kariyerinin 8’inci Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede bu önemli mücadeleyi Adana’da 3’üncü kez kazanırken, kazancını da 3.031.050 TL’ye yükseltti.

Bildenhan (Kadir Tokaçoğlu)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir