Adana’nın Kurtuluşu SILVER CLOUD’dan sorulur!

1 Ocak 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A2 Kurtuluş Koşusunu, Mehmet Demir ve Gökhan Aksu’nun sahibi, Berrin Gedik’in yetiştiricisi ve Mehmet Gündüz’ün antrenörü olduğu Silver Cloud (5y aa Approve – Rain Goddess, Green Gönen) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Osman Bey (Bosporus) elde ederken, mücadeleden Spencer (Cuvee) üçüncü, Ahmet Beyli (Pleasantly Perfect) dördüncü, Regardless (Captain Rio) ise beşinci olarak ayrıldı.Geçen sene de kazanmıştı…

Yarış hayatının 54’üncü startında 11’inci birinciliğini elde eden Silver Cloud, geçen sene kazanırken kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadeleyi bu senede kazanarak üst üste iki kez bu önemli kupayı müzesine götürmüş oldu.

Süratli bir tempoda başlayan mücadelede önde koşunun temposunu tayin eden iki rakibinin arkasında üçüncü sırada kendisine bir yer edinen Silver Cloud, son düzlüğü de aynı pozisyonda döndükten sonra 400’de bu rakiplerinin dışına çıktı ve oradan yaptığı etkili sprinti ile son 100 metrede rakiplerine üstünlüğünü kabul ettirip 1 boy farkla ve 1’25”77’lik derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

News Reporter

4 thoughts on “Adana’nın Kurtuluşu SILVER CLOUD’dan sorulur!

  1. TEBRIKLER SILVER CLOUD FAKAT…
    SON VIRAJA GİRERKEN REGADLESS JOKEYI OZCAN OSMAN BABA ISIMLI ATI BILEREK KAPATIYOR VE ATIN AKSIYONUNU BOZUYOR BOYLE JOKEYLERE CEZA VERILMEMESI INANILMAZ SAYIN KOMISERLER KURULU YARISI IYI IZLEYIN INCELEYIN KARDESIM PARA YATIRIYORUZ PARA !!!

    1. Komiserler Kurulu mu!? Tam inanasım geliyor böyle bir kurulunun varlığına,sonra da, Tüm Türkiye’nin görüp isyan ettiği, yarışı kazanacak Omere’ye bariz teşvik yapmayan E.Sincan’a en ufak uyarı dahi yap(a)madıkları aklıma gelince kahkaha atıyorum. Dostum Adaleti K.K’lundan bekleme lütfen, İlahi adalete sığın gerisini boş koy

  2. BUGUN ADANADA MAİDEN KAZANAN ASTROLOG İSİMLİ TAYI HABER YAPMANIZI RİCA EDİCEM ATIN ÖN SAĞ AYAĞI AKSİYONU ÇOK İLGİNÇ … AHMET ÇELİK AKLI VARSA İNMEZ O ATTAN….
    DİĞERLERİ YANINDA ÇARESİZDİ RESMEN ŞAMPİYON Bİ TAY UMARIM İYİ BAKILIR ATIN SAHİPLERİ ÇİME UYUM SAĞLATIR BENİM GAZİ FAVORİM OLDU BİLE SAYGILAR

  3. Silver cloud geçen yıl 2 koşu kazanmış. Biri kurtuluş koşusu, diğeri Aralık ayında kv22 tesadüfen kazanılmış bir koşu. Kurtuluş koşusunda geçtiği rakiplerini yıl içinde bir daha hiç geçememiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.