AEGEAN FINALE G1 Jebel Hatta da sekizinci oldu…

13 Ocak ve 17 Şubat 2023 tarihlerinde Meydan Hipodromunda start aldığı iki yarıştan da başarılı bir performans sergileyerek ikincilikle ayrılan Aegean Finale, 4 Mart 2023 Cumartesi günü start aldığı G1 Jebel Hatta Koşusunda sekizinci olarak final gününde start alma şansını riske soktu.

Dubai’de final yarışlarının koşulacağı 25 Mart 2023 Cumartesi günü start alabilmesi için bugünkü koşusunda mutlaka iyi bir netice alması gereken safkan, jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde kazanan Alfareeq’in yaklaşık 6 boy gerisinde mücadeleyi sekizinci olarak bitirdi ve böylelikle 30 Milyon Dolardan daha fazla ikramiyenin dağıtılacağı son gün için şansını önemli ölçüde kaybetti.

Aegean Finale bugünkü performansından sonra şayet fırsat bulabilirse Dubai Yarış Karnavalının son günü 5 Milyon Dolar ikramiyeli G1 Dubai Turf’te start alacak.

Dubai’de bu sezonun en başarılı safkanı olan ve enternasyonal G1 seviyesindeki bir mücadelede ezilmeden ülkemizi temsil eden safkanı ve ilgililerine tebrik ediyoruz.

G1 Jebel hatta



News Reporter

12 thoughts on “AEGEAN FINALE G1 Jebel Hatta da sekizinci oldu…

 1. ayhan sağolsun muhteşem çık sonra yerini kaybet… tabelâ savaşında olurduk… yaaa kusura bakmayın ama ya halis karataş gidecek yada ordan birini bulup bindirmeleri gerekiyordu… saçmalık… sadece bu at gerçek gücünü gösteremediği için kızgınım…

 2. Her şey için teşekkürler. Koşuya gelecek olursak bence iyi başladık ama karşı düzlükte yediğimiz tamponlar yüzünden gerilere kaldık daha sonra yine önümüz kapanınca ve istediğimiz kulvarı bulamayınca BENCE bu önemli G1 koşuda olası bir dört veya beşincilik şansımız bitmiş oldu.

 3. Bu yarıştan bir önce koşulan 1400 metrelik Şartlı Koşuyu koşsa büyük ihtimal ikinci olurdu.Bu grup bizim için çok fazlaydı. Bence yanlış tercih yapıldı. Sakatlanmadan geri dönsün. Başarılı bir kış geçirdi diyebiliriz..

 4. Sanırım yurtdışı Grup1 yarışlarına katılan atlarımız içerisinde GrandEkinoks hariç ezilmeyen birinciyle arasında en az farkla yarışı bitiren atımız oldu ilgililerini tebrik ediyorum çok daha güzel işler yapacaktır ileride saygılar.

 5. Bence Ayhan Kurşun atı yeterince teşvik edemedi. Üç yarıştada aynı hatayı yaptı yeterince safkanı idare edemedi ve hep kalabalığa dalıp nasıl olsa çıkarım havasında olup böylece hüsran yaşadı. Yav kardeşim turkiyedemi zannediyon kendini. Şayet bu yarışta Bir selim kaya olsaydı bak yarış nasıl olurdu. Aegan finale Bence başarılı oldu. safkan kendini diğer yarışlarda ispatladı. Bu gün için üstünde mücadeleci ve kurnaz bir jokey olsaydı en azından tabela içinde olurdu. Sağlık olsun ne diyelim. Buralarda bu seviyelerde grup 1 koşmakta önemli.

  1. Yorumunuza tamamen katılıyorum.
   Ayhan bu koşuda iyi değildi, Selim olsaydı daha iyisini yapardı diye düşünüyorum.
   Çünkü Aegean Finale hangi grup olursa olsun önlerde koşacak yapıya sahip.
   Belki atı gelecek koşu için de düşünmüş olabilirler, çünkü atı pek teşvik etmediği açıkça görülüyor.

 6. Dubai’de bizim atlarımızdan herhangi birinin yarışın ilk anlarında grubun önüne gelip yarışın sonunda başarılı bir sonuç elde etme ihtimali neredeyse sıfır.Bunu anlamak gerekir ilk önce

 7. 4 yada 5 olsaydı bunu tartışmak bile ne kadar aranın açıldığını gösteriyor.Daha babaları var bu gurubun ,miting günü koşacaklarında gelmeyen ağa babaları var.Bizim en iyi iki ,üç çim atımızdan biri Aegean Finale.Ne kadar açtılar arayı varın siz hesab edin.

 8. Tahmini olarak puanını 109’a çıkaracaklar ve son gün koşacağı kendine uygun bir yarış bulacaktır.

  1. Final günkü çim yarışları: 1-) Grup-1 Sprint 1200 mt, kesinlikle uygun değil. 2-) Grup-1 Dubai Turf 1800 mt, puanı yetmeyecektir, şayet yeterse burayı koşacaklardır. Eğer katılırsa A. Kurşun ile olmaz bu iş zira son 2 yarıştır çok kötü bindi atı aralarda sıkıştırdı ezdirdi… 3-) Grup-1 Dubai Sheema Classic 2400 mt, puanı yetmeyecektir 4-) Grup-2 Dubai Gold Cup, puanı yetebilir, ancak bizim at henüz 2000 mt’nin üstünde yarış koşmadı, bu nedenle bu mesafeyi koşmayacaklardır.

   1. Tabela yapabilirdik yazık oldu çok tampon yedi doğru jokey tercihi ile puanımız da yeterse dubai turf koşusunda 4. ve 5. sırayı zorlayabilir şampiyonumuz ayakları düz bassın

 9. Nalı düşmüş.Büyük ihtimal koşamıyacak.8.ci olana 4 puanmı veriyorlar?Dua et düşürmemişler 105 kalmış yetmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir