After Market tayından Listed galibiyet!

7 Temmuz 2019 Pazar günü Monmouth Park hipodromunda günün yedinci ve son yarışı olan üç yaşlılara mahsus Jersey Girl Handicap‘ı After Market tayı Heading Home kazandı. 1600 metre kum pistte koşulan yarışı bir boyun farkı ile kazanan safkan birincilik ikramiyesi olan 45.000 $’nın sahibi oldu.

Yarış isminden de anlaşılabileceği gibi dişilere mahsustu ve ülkemizde 2 G2 galibi de dişi olan After Market için Lucky Foot’un kazandığı yarıştan sonra dişilerinin baskınlığını belirten bir ifade kullanmıştım ki, kızı Heading Home’un Listed galibiyeti, bu söylemime bir destek olarak da değerlendirilebilir.

Heading Home

After Market kızı Heading Home’un annesi Trail Princess, Hit The Trail isimli aygırın kızıdır, bu aygırın babası Cahill Road ise Fappiano’nun oğludur. Dolayısı ile bu eşleşmede Storm Cat x Fappiano cross’u bulun aktadır ve Pazar günü G3 kazanan Call To Victory’nin soy ağacı da buna benzerdir.

Yine de Heading Home’un soyu ağacında daha farklı etkiler de var kuşkusuz ve bu manada ikinci kısrak babası Defrere’nin ülkemizde bir dönem görev yapmış Dehere’in de tam kardeşi oluşu, değerlendirmek isteyen yetiştiricilere After Market için ilginç açılımlar yaratabilir!

After Market (USA)

 

 

News Reporter

1 thought on “After Market tayından Listed galibiyet!

  1. Ulkemizde koşu hayatı biten her at aygır olmaya başladı.hakeem ve invincble son a verilen şans aftermarket,powerscourt a verilse idi daha iyi olurdu bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir