AGE OF FIRE’dan ilk grup galibiyeti…

13 Ekim 2022 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Ankara Bş. Bld. Bşk. koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Age Of Fire (3y de Torok – Ateşin Kızı, Marlin)  jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Golden Ruler (Dutyfree) elde ederken, Luminescence (Utopia) üçüncü, Panagea (Banknote) dördüncü, Anadolu Aslanı (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Birincilik hasreti sona erdi…

Nisan ayında Ankara’da kazandığı Şartlı-4 koşu ile yaz sezonuna başlayan Age Of Fire daha sonra İstanbul’da start aldığı Kv-9 Dinçer Cebeci ve Ankara’daki G2 Mehmet Akif Ersoy koşularındaki ikincilikleri ile Gazi koşusuna katılma hakkını elde etmiş ancak Derbide bekleneni verememişti.

G3 Mimar Sinan koşusu dördüncülüğü ile tekrar çıkışa geçen, Kv-7 Osman T.Atakol koşusu ikinciliği ve Kv-9 Horse Racing Ireland koşusundaki dördüncülüğü sonrası katıldığı G1 Ankara koşusunu beşinci olarak tamamlayan safkan, bugün son koşusunda birlikte piste çıktığı jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu ön grupta takip edip düzlükten sonra yaptığı etkili sprint ile kazanırken kariyerinin ilk Grup koşu zaferine atmayı başarıp, aynı zamanda uzun süren galibiyet hasretini de sona erdirmiş oldu.

Anadolu Aslanı’nın 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Luminescence liderliği aldı. İkinciliğe Golden Ruler girerken daha sonra Panagea ve Age Of Fire sırası ile 1600-1400 startları geçildi. 1200’de Luminescence liderliğini korurken yine ikincilikte Golden Ruler dışına Atıcı Bey gelirken daha sonra Panagea ve içinde Age Of Fire şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Luminescence halen lider, ikincilikte Golden Ruler ve Atıcı Bey ikilisi arkalarında Age Of Fire ve Panagea iklisi şeklinde 600 startı geçildi. Luminescence liderliğini korurken arkasında Golden Ruler üçüncülükte Age Of Fire olarak düzlüğe çıkıldı. 400’de Luminescence ve dışındaki Golden Ruler arasındaki mücadeleye gerilerden Age Of Fire’da katılmaya çalıştı. 200’de dıştan kuvvetli gelen Age Of Fire rakiplerine hakim olup, sonlarda farkı 3,5 boya çıkararak ve 1’54″28 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Age Of Fire (Vedat Abiş)News Reporter

1 thought on “AGE OF FIRE’dan ilk grup galibiyeti…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir