Ahmet Çelik Dubai’ye gitmiyor, Burgas’ın jokeyi değişti!

25 Şubat 2022 Cuma günü Dubai Meydan Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulacak 150,000 $ ikramiyeli G3 Dubai Millennium Stakes’te start alması beklenen Kahraman Ekürisine ait son şampiyon Burgas’a jokey Halis Karataş’ın bineceği öğrenildi.

Safkanın 9 kez birlikte piste çıkıp 8 kez kazanırken Gazi, Cumhurbaşkanlığı ve Ankara Koşularından zaferle ayrıldığı daimi jokeyi Ahmet Çelik’in amcasının vefatı nedeniyle Dubai’ye gidemeyeceğini bildirmesi üzerine Halis Karataş’a teklif götüren ekürinin, bu teklife olumlu dönüş aldığı bildirildi.News Reporter

13 thoughts on “Ahmet Çelik Dubai’ye gitmiyor, Burgas’ın jokeyi değişti!

 1. Karataş bitik. King Man go ile ne kadar formda olduğunu gösterdi. Formunun zirvesinde 🙂 iyi bir loser oldu. Ata binmeyi unutmuş. Dubai extra large gelir. Kupon yatirmada uzman. Ne zaman tek yazsan gelmez.

  1. Ne kadar boş beleş yorum yapılmamış olsun genç like the stars varken Kong Man go yu tek atarsan yatarsın bide adam tam formundayken yüzdesi kazanma olarak 40 45 daha ne bekliyosunuz

   1. Ben o atı tek yazmadım. Ben o gün altılı oynamadım. Bu kadar favori çıkan bir atı ilk ikiye sokamiyorsan formsuzsun demektir. Geçen yarışta yok virajı dışarıdan alıyor muhabbeti döndü. Yok yahu tam bir loser. Karataşa yarış yok.

 2. Halis Karataş’ın Dubai’ye yarış kazandığı zamanlarda yukarıdaki yorum yazan arkadaş neredeydi acaba? Uganda’ da mı?

  1. Sene 2022 miydi? o zamanları yarışlara asiliyordu. O zamanları formdaydi. Bir de Ahmet Çelik , kocakayalar yoktu. Son 100 de Karataş yarış kaybetmezdi. Ama sene 2022 değildi. Daha genç ve istekliydi. Şimdi bitik diyorum inanmiyorsunuz. Bariz hata yapar. Yarısı okuyamiyor. Yarısı okuma yeteneği kaybolmuş. Net.

   1. Cocukmusun sen ? Daha dogru durust yazmayi bilmiyorsun…Seneleri bile yazamiyorsun sene 2022 diyon kocakaya su bu yoktu diyosun…Once bi turkce konusmayi ogren sen..sirf karalamak icin konusuyorsun bellemisin king man go son yarisinda agf zaten like the stars cikti…neyin kafasini yasiyon sen…Bizde senin gibileri ciddiye alip cvp yaziyoz

   2. Keskin kardeş hafta sonu izmirdeki kocakayanin bindigi arslansoylu yarisini izle.sonra yazdiklarina bir daha bak.

   3. senin Karataş ile sorunun ne birader..boş boş konuşuyorsun. .insanlar da sana cevap yetiştiriyorlar. .sen atcilik ve jokeyler hakkında hicbirsey bilmiyorsun. .

 3. Sihirbaz’ın Ribella ile elde ettiği birinciliği unutmadık.Rakipleri çok güçlü ama jokeyimize başarılar dileriz.

 4. Burgaz Ahmet Çeliğin 7. Kez gazı kazanmasına sebep olmuş at. Ahmet çeliğin tüm gazı koşuları bir birinin kopyası gibi. Öyle sonlarda beklemiyor. Tempoya ayak uyduruyor. Aynı atları Karataşa veselerdi. 7 de 7 yapamazdı. Tüm kosularda karataş daha geride beklerdi. Burgaz ile Dubai koşusunda elbette ölçü değil. Ama atin stiline de uygun bir jokey değil. Bir de bunun üzerine karataş eski karataş değil. Ribella zamanının karataşi sahalarda yok artık. Yaşlandı.Cesareti azaldı. Yaşı gereği refleksleri azaldı. Doğru ve çabuk karar verme mekanizmaları kötü.Herseye rağmen umarım kazanırlar. Tercih yanlış jokey olmuş. Yazık edilmiş.

 5. Karataş yaşlandi diyorsun.Geçen sene en fazla açik yarış kim kazandi.Baş jokey kac tane kazandi.?Şu ana kadar yani 2022 yilinda en fazla açik yarıs kim kazandi?Şunu da söyliyeyim istese karatas bas jokeyde olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.