Akdeniz Derbisinin kayıtları yapıldı. Heyecan artıyor!

Ülkemizde İngiliz Atı Yarışçılığının kum piste koşulan dört, Adana’da koşulan tek G1 mücadelesi olan Akdeniz Derbisi’nin kayıtları 29 Mart 2021 Pazartesi sabahı yapıldı.

2009 yılında 1900 metre mesafeli olarak koşulmaya başlayan, 2014 yılında mesafesi 2000 metreye çıkartılan ve 4 ay önce koşulan ve Long Runner tarafından kazanılan koşu ile birlikte mesafesi 2100 metreye yükseltilen 480.000 TL birincilik ikramiyeli koşuya 9 safkanın kaydı yapıldı.

Son şampiyon bu yıl ilk yarışına çıkıyor!

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle 27 Aralık 2020 tarihinde koşulan mücadeleyi Nimet Arif Kurtel’in sahibi ve Haci Demir’in antrenörü olduğu Long Runner (Gio Ponti) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazanmıştı.

Şampiyon Devir’in rekorunu 10 G1 galibiyeti ile geçtikten sonra İstanbul’a geri dönüp çalışmalarını Veliefendi Hipodromunda sürdüren ve bu seneki ilk yarışına 11’inci G1 zaferini elde etmek için çıkacak olan safkan, kuşkusuz bu seneki koşunun da en büyük favorisi…

Long Runner (Gökhan Kocakaya) Akdeniz Derbisi 2020

2 yeni rakip; Kuru Soğan ve Headman…

Şampiyon Long Runner’ın bu seneki Akdeniz Derbisinde daha önce birlikte start almadığı 2 yeni rakibi var. Bunlar İzmir’de harika bir sezon geçirip son kez Ege Derbisini kazanan Kuru Soğan (Yonaguska) ve 6 ay aradan sonra kısa mesafede üst üste kazandığı iki yarışla ne denli formda olduğunu gösteren Headman (Dabirsim)…

Kuru Soğan (Özcan Yıldırım) Ege Derbisi 2021

El Nino yine kazanmak istiyor…

Başarılı yarış kariyeri boyunca Akdeniz Derbisine bir kez katılan ve 2019 yılındaki bu koşuyu şampiyon jokeyi Halis Karataş ile Kinowa’nın 3 boy önünde kazanan El Nino (Victory Gallop), 4 ay önce Aralık ayında koşulan son Derbiye verdiği ara nedeniyle katılamamıştı. Ege Derbisini Kuru Soğan’ın arkasında ikinci tamamlayan safkan çok iyi uyum sağladığı Adana pistine bir kez daha kazanmak için geliyor…

El Nino (Halis Karataş) Akdeniz Derbisi 2019

Halis Karataş da, Kuzey Yağmuru da yok!

4 Ay önce koşulan Akdeniz Derbisini Kurtel Ekürisine ait safkanların arkasında üçüncü tamamlayan ve son olarak favori olarak girdiği Ege Derbisinde beklentilerin altında bir performans sergileyerek mücadeleden dördüncülükle ayrılan Kuzey Yağmuru (Toccet), bu seneki koşuya kayıt yaptırmadı… Jokey Halis Karataş da bazı safkanlardan teklif almasına rağmen bu sene Akdeniz Derbisinde at binmemeye karar verdi. Ünlü jokey aynı gün İzmir’de at sırtına çıkacağı ve KV-9 Sultan Koşusunda İzmir kum pistinde 4’te 3 yapan 3 yaşlı No Regret (Yonaguska) isimli taya bineceği öğrenildi.

 

 

News Reporter

4 thoughts on “Akdeniz Derbisinin kayıtları yapıldı. Heyecan artıyor!

 1. Long runneri alacak demekki karataş, bu koşuda at binmemesinin başka nedeni olamaz. Kocakaya da çarşamba günü istanbula hiç deklare olmamış. böyle Grup1 de at binmemesinin altında kesin bir neden vardır. Aynı gün bir tay için İzmir’e gitmez.

  1. Karataş kaybetmek istemiyor. O sebeple gelmemiş. Gökhan’ı long runnerdan indirmek tek yarış kaybetmesi yetmez. 2 yarış kaybedecek yada büyük bir hata yapacak. Ancak öyle indirir karteller.
   Long runnerın ekürüsü yanlış at, o kadar at varken ellerinde unknown love tercihi yanlış.
   Koşu büyük süprizi biterse ne güzel olur, Müslüm Çelik Adana sezonunu bu yarışı kazanarak bitirirse çok güzel olur

 2. Halis karataşın bineceği at çünkü yok daha önce herkes anlaştığı jokeyle devam ediyorlar karataşda boş olduğu için mecburen İzmire gitme kararı almış.

  1. el nino, powerman, diğer kurtel atı istese Trilya bunlara binebilirdi. ama anlaşılan bunlar Long runnerı geçemez diye gitmemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir