AKDENİZ DERBİSİ’nin kayıtları yapıldı!

Türk İngiliz Atı Yarışçılığının kum piste koşulan 4 G1 koşudan, 4 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus olan 2 ve Adana’da koşulan tek mücadele olan Akdeniz Derbisi’nin kayıtları 1 Nisan 2019 Pazartesi sabahı yapıldı. 2000 Metre kum pistte koşulacak olan 380.000 TL ikramiyeli koşuya 10 safkanın kaydı gerçekleştirildi.

Good Curry’nin Dubai’de olduğu için katılamadığı koşuya, 17 Mart 2019 Pazar günü İzmir’de koşulan Ege Derbisi’nin galibi Kinowa ekürisi Power King ile beraber kayıt olurken, yine İzmir’in başarılı ismi El Nino da kariyeri boyunca ilk kez Adana’da bir yarışa kayıt edildi.

Geçen seneki koşuyu Good Curry’nin 2 boy arkasında ikinci tamamlayan ve son kez İzmir’de katıldığı Ege Derbisini dördüncü bitiren Cooger ve yine geçen seneki yarışın beşincisi olan Oğlum Berat da bu seneki koşuya iştirak edecek önemli isimler. Bu 5 safkanın dışında Cerastes, Humbara, Becerklihan, Distant Shining ve King Serkan bu seneki koşuda start alması beklenen diğer iddialı safkanlar…

Kinowa’nın yarım kalan hesabı!

KINOWA (Ahmet Çelik) Ege Derbisi

Kış sezonunun İzmir’deki bir numaralı ismi olan Kinowa, daha önce 2017 yılında bir kez geldiği Adana’da yine Akdeniz Derbisi’ni koşmuş ve o zaman G2 statüsünde olan mücadeleyi Gloin’in sadece bir boy arkasında ikinci olarak tamamlamıştı. 2 sene önce çok yaklaştığı kupaya bu defa uzanmak ve aynı yıl içinde hem Ege, hem de Akdeniz Derbisini kazanan ilk at olmak için ekürisi ile birlikte Yeşiloba’ya gelecek olan safkan, bakalım hedefine ulaşabilecek mi?

 

News Reporter

1 thought on “AKDENİZ DERBİSİ’nin kayıtları yapıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir