Ali Akşit Koşusunu FATİH AĞA kazandı

Varış Hakemi ve Veteriner Hekim olarak Türk Atçılığına uzun yıllar hizmet eden merhum Ali Akşit anısına 11 Ocak 2019 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus KV-6/DHÖW koşuyu, Fatih Çiftçi’nin sahibi ve yetiştiricisi, Engin Karataş’ın ise antrenörü olduğu Fatih Ağa (5y ka Kaizbert – Aybeniz, İbocan), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

6 safkanın katılımı ile 2200 metre sentetik pistte koşulan 63.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda önde kaçan rakibini startla birlikte yakın markaja alan Fatih Ağa, son viraj dönüldükten sonra düzlükte yapmış olduğu sprintle rakibini aynaya yakın yakalayıp geçmeyi başardı ve 2’33”31’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu. Startla birlikte koşuya tempo veren Gümüşkesen (Turbo), çok iyi koştuğu mücadeleden bir boyun farkıyla ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 1 boy gerisinde Afacan (Yaşarcık) üçüncü, onun da 1 boy arkasında Özekan (Tamerinoğlu) dördüncü oldu.

25’inci startında 11’inci kez finiş çizgisini önde geçen Fatih Ağa, kariyerinin 6’ıncı Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, sentetik pistteki 7’inci birinciliğine elde ederken, kazancını da 937.035 TL’ye yükseltti.

Fatih Ağa (Ahmet Çelik)

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir