Ali İhsan Kaya Kupası MOURINHO’nun ellerinde…

Merhum atçı ve yetiştirici Ali İhsan Kaya anısına 14 Şubat 2020 Cuma günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-8 koşuyu, Mustafa Ünlü’nün sahibi, Serdar Kemal Özçolak’ın yetiştiricisi ve Muhittin Korkmaz’ın antrenörü olduğu Mourinho (3y de Rockmaster – Miss Naz, Orpen), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Mourinho (Ahmet Çelik)

5 Safkanın katılımı ile 1500 metre kum pistte koşulan 85.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, son viraj dönülürken dış kulvardan sprinte kalkan Mourinho, neredeyse hiç mücadele etmeden kısa sürede koşuya hakimiyetini hissettirdi ve 300’den sonra artan temposu ile uzak farkla ve 1’34”83’lük derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu. Steel Brother (Bosporus) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 1.5 boy gerisinde Kara Yaşar (Vento) üçüncü, onun yine 3 boy arkasında Yuda Benhur  (Hakeem) dördüncü oldu.

13’üncü startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen Mourinho, kariyerinin 2’inci Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, Kocaeli kum pistinde üst üste 4’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 418.440 TL’ye yükseltti.

Ali İhsan Kaya Koşusu Kupa Töreni 2020
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir