Alparslan Adiyaman’dan 88 TL’ye LEICESTER Altılısı…

1.AYAK: 4 ve yukarı yaşlılara ait 2400 metre mesafeli sınıf 6, 0-55 handikap. Çok vasat bir grup esasen. Çimde kazanamayanlar var henüz, mesafeyi çok eksik koşanlar var. Kazananlar da çok alt sınıflarda zar zor birer galibiyet alabilmiş isimler. Thunder Flash çimde 8 koşuda 0 birinciliği olsa da dikkatimi çeken isim. Çimde 2000 ve üzeri mesafede sadece 3 yarış koşan bu at bunlardan birinde 2800 çimde dördüncü olmuştu onu çok ölçü almıyorum. Diğer iki koşudan birini geçen yıl haziran ayı içinde bu pist mesafede bu sınıfta 0-65 grupta koşup üçüncülük elde etmiş. Diğerini ise bu yıl bu ay başında 2050 metre mesafeli sınıf 6 koşuda Nottingham’da 0-60 handikapta koşup bir üçüncülük elde etmiş yine. Aynı zamanda bu son Nottingham’daki koşusu bu sene sezonu 2400 metre mesafeli 0-55 handikaptaki sınıf 6 koşuda Kempton’da senetik pistte açıp favori olarak koştuğu koşudan dördüncü ayrıldıktan sonraki ikinci yarışıydı ve sezondaki ilk çim yarışıydı. Bugün tekrar mesafeyi 2400’e çekiyorlar ve ilk defa yanak peluşu takısı deniyorlar. Mesafeyi 2400’e çekmesi şu açıdan önemli pedigri olarak mesafenin atı olması gereken isim ama çok az denenmiş özellikle çimde bu mesafelerde. Kazanan atların tamamı kazandıkları handikap puanından yukarıdalar dolayısıyla bir handikap analizi yapmamız güç hepsi birbirine denk isimler. Ama ben mesafe konusunda eksiği olmadığına inandığım bu atın bu grubu denen takının işe yaraması halinde ve ortalama üstündeki formu ile geçmeye yeterli olduğunu düşünüyorum. Bankom.


2.AYAK: 2000 metre mesafeli, sınıf 6, 0-65 handikap 3 yaşlılara ait. Tamamı koşu kazanma tecrübesi olmayan maiden isimler. Her sonuca açık bir yarış var ortada. Hepsi.


3.AYAK: 3 ve yukarı yaşlılara ait, 1400 metre mesafeli sınıf 5, 0-70 handikap. Düzlük yarışı. Çimdeki son yarışında bu pist mesafede bu sınıfta 0-75 handikapta sonlarda temposu düşüp üçüncü kalan Nikki’s Girl son yarışında sentetik pistte de bu sınıfta 0-70 handikapta üçüncü oldu. Bugün üzerine Buick’i almış ve tekrar çimde bu mesafeye 0-70 handikapta. Bugün ben sprintini ayarlayabilirse bir şans değişikliğine gittikten sonra kazanabileceğini düşünüyorum. Sense of Security rakip noktasında ilk önerim. Burada bu pist mesafede bir alt sınıfta aldığı ikincilik hazır bir atın arkasındaydı ki o at sonraki yarışını da kazandı ve şimdi sınıf 4 gruplara çıkmak zorunda. O yarıştan sonra 1600 çimde Newbury’de 0-70 handikapta biraz eksik kaldı. Bugün uygun handikapta iyi koştuğu pist mesafede birinciliğe uzanabilir. Sonraki ihtimallerde bir alt sınıfta biraz kiloya ezilen bugün kilodan kurtulan Blue Collar Lad, aradan dönüşte mesafeyi uzatıp tekrar çime çıkacak olan Van Zant formunu yukarı taşıyabilir. Daha sonraki ihtimalde Madame Bonbon önde kendi temposunu kurma ihtimalini bulursa Hollie Doyle ile sonuca gidebilir. Çok sonraki ihtimalde Mostallim ilave olabilir kalabalık gruptaki son dördüncülüğü iyidi.


4.AYAK: 3 yaşlılar ait sınıf 5, 0-75 handikap. Mesafe 1200. Ön tarafta çok süratli bir gidişat olması muhtemel. Golden Duke son iki yarışında bu mesafelerde 0-70 ve 0-75 handikaplarda ikincilikler elde etti. Bugün sonlardaki kuvvetli sprinti ile çok uygun kilosu ile buraya hâkim olmasını bekliyorum. Son yarışında biraz erken yürümüştü, bugün daha idareli bir sprint yaparsa kazanacağına inancım tam. Programdaki ikinci bankom.


5.AYAK: 3 ve yukarı yaşlı dişilere ait, sınıf 5, 0-70 handikaplı 1650 metre mesafede bir handikap. Son yarışında 1400 çimde novice koşuda birbirinden vasat 2 atı saymazsak ilk yarışına çıkan tek rakibine karşı 4 fiziksel olarak 3 rakiple ama mücadele anlamında tek rakiple yarıştığı koşuyu kazanıp buraya gelen Days Like This ile 0-60 handikaptaki bu mesafede başka bir hipodromda alt sınıf handikapta çok ağır sürprizle kazanan Shahnaz ikilisi kâğıt üstünde kazanarak gelseler de güven vermiyorlar. Dişilere ait bir koşu olması sebebiyle sürprize açık görüyorum. Kapatıyorum kurgumda yerim mevcut.


6.AYAK: 1650 metre mesafeli 3 yaşlılara ait sınıf 6, 0-65 handikap mesafe 1650 metre. Son koşusunu bir alt sınıfta kazanarak gelen Cobra Kai bu üst grupta o birincilik dolayısıyla kilo fazlası ile geliyor tam olarak kilo avantajı olmasa da rakiplerine göre yine de kilo avantajı var. Rakip noktasında son yarışında bu sınıfta bu grupta 1600 metre mesafede üçüncü kalan Laguna Veneta ilk önerim. O koşuda önünde 1 ve 2 olarak bitiren iki rakibi sonraki yarışlarından birincilik çıkardılar. Handikap puanı değişmeden buraya geldi ve Buick deklare oldu. Bu ikiliyi ufak kurgularda yeterli görüyorum. Geniş kurgular için önce, mesafeyi son iki yarışına göre kısaltan Punda Maria sonrasında ise iyi antrenörlerde olan Maguro, Flintstone ve Superior Council üçlüsünü de ilave etmekte fayda görüyorum.

İyi Şanslar.ALTILI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 4  THUNDER FLASH

2A) HEPSİ

3A) 4-6-7-8-5-3

4A) 5  GOLDEN DUKE

5A) HEPSİ

6A) 7-5  /  6-4-3-2

Çatı Kupon : 88.00 ₺

ALTILI GANYAN ( 4 / 3 / 4 / 5 / 1 / 5 ) : 1.735,28 ₺ vermiştir. 
Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.