Amerika’daki temsilcilerimiz kazanmaya devam ediyor

Kantarmacı Ekürisi’nden Saratoga’da etkileyici kapanış 

Yaz sezonunda önemli koşulara ev sahipliği yapan ABD’nin Saratoga Hipodromu’nda sezon, 2 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilen koşularla birlikte sona erdi. Sezonun son yarışını ise Türk antrenör Mertkan Kantarmacı’nın antrenesindeki DR. DEVERA’S WAY (Alternation – Small Axe / Dixieland Band) isimli safkan, 22-1’lik oranıyla sürprize imza atarak kazandı ve ilk galibiyetine ulaştı.

Bu galibiyetle birlikte Mertkan Kantarmacı, 21 Ağustos’ta Queen Kahen, 28 Ağustos’ta ise Jump For Joy’un ardından Saratoga’da son 2 haftada 3. birinciliğine imza atmış oldu. Bu galibiyetin ardından Kantarmacı bu yılki 98. startında 18. birinciliğine ulaşırken, toplamda ise Kuzey Amerika’da 643 yarışta 106. galibiyetine imza attı. Kantarmacı’nın antrene ettiği safkanların kariyer kazancı ise 2.8 Milyon Dolar’ı aştı.

Kantarmacı Ekürisi’nin, 6 Eylül’de başlayacak olan Belmont Park’taki Sonbahar-Kış yarış sezonunda da sahibi olduğu ve antrene ettiği safkanlarıyla piste çıkması bekleniyor.

Antrenör Murat Sancal, Kentucky Downs’ta sezonu açıyor

ABD’de Cem Sevim, Müzeyyen Karabulut ve Nimet Arif Kurtel gibi Türk atçıların sahibi olduğu isimleri de antrene eden Murat Sancal, 31 Ağustos’ta yeni sezona merhaba diyen Kentucky Downs’ta safkanlarıyla piste çıkmaya devam ediyor.

Son olarak 18 Ağustos’ta antrene ettiği Sharm El Sheikh ile Ellis Park’ta galibiyete ulaşan antrenör Sancal’ın Kentucky Downs’ta sezonun açılış gününde Viva Per Lei isimli safkanı start alırken 5 Eylül’de de Get Em Up Scout isimli atıyla kendisine şans arayacak.

Antrene ettiği safkanlarla bu yıl 81 koşuda 11 galibiyet elde eden antrenör Murat Sancal’ın toplamda ise 607 yarışta 77 birinciliği bulunuyor.

Şahin Civacı’dan Stakes koşu galibiyeti

Kanada’nın Woodbine Hipodromu’nda gerçekleştirilen OLG Simcoe Stakes’iTürk jokey Şahin Civacı’nın bindiği ROCKCREST (Old Forester – Saint Judy / Mineshaft) isimli safkan kazanmayı başardı.

2 yaşlı 8 tayın start aldığı, 175.000 Dolar toplam ikramiyeli koşu 1300 metre Tapeta kum pistte gerçekleştirildi. İlk startını 28 Temmuz’da yine Woodbine’da Şahin Civacı idaresinde kazanan kır tay Rockcrest, bu galibiyetle birlikte 2’de 2 yapmış oldu.

1994 yılında Kanada’da doğan ve 2010 yılında Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nden mezun olan Şahin Civacı, son olarak 3 Eylül günü Fort Erie’de Emperor John isimli safkanla kazandığı koşuyla birlikte bu yıl 153 yarışında 19. galibiyetini elde ederken, toplamda ise Kuzey Amerika’da 1158 koşuda 135 galibiyete ulaştı.

Şahin Civacı’nın ülkemizde de 455 yarışta 35 galibiyeti bulunuyor.

News Reporter

1 thought on “Amerika’daki temsilcilerimiz kazanmaya devam ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir