ANABELLA’dan ilk grup galibiyeti…

23 Nisan 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus G3 Tali Çalbatur koşusunu, Murat Erşahin’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Hakan Acar’ın yaptığı Anabella (4y dk Kaneko – Sweetest, Byron) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Valley Of Flowers (Native Khan) elde ederken, Fluttershy (Hakeem) üçüncü, Hermione Granger (Luxor) dördüncü, Splendid (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk Grup ve uzun aradan sonra ilk çim birinciliği…

Kış sezonu sentetik pistte üst üste başarılı yarışlara imza atan Anabella, uyum sağladığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili ataklarla 200’den sonra liderliği alarak kazanmayı başarırken, aynı zamanda kariyerinin ilk grup birinciliğini ve uzun aradan sonraki ilk çim pist galibiyetini elde etmiş oldu.

Fluttershy’ın 2.5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Splendid liderliği aldı. İkincilikte Captain Fast hemen dışında Special One daha sonra Anabella sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Splendid liderliğini korurken ikinciliğe Special One girdi. Daha sonra Captain Fast ve Anabella şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Splendid liderliğini korurken ortadan Hermione Granger’in dıştan Anabella’nın onun dışından da Valley Of Flowers atağa kalktılar. 200’den sonra dıştan gelen Anabella liderliği aldı. Sonlarda ikinciliğe giren Valley Of Flowers’ın 2 boy önünde ve 1’21”75 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Anabella (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir