ANADOLU ASLANI İstanbul’a indi!

9 Ağustos 2020 Pazar günü Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan ve sezonun 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus İstanbul’daki ilk Grup mücadelesi olan G3 Sadun Eşref Güney Atığ Koşusunu, G. Emre İçer’in sahibi, Murat Cavcav’ın yetiştiricisi ve İsmail Gür’ün antrenörü olduğu Anadolu Aslanı (2y de Victory Gallop – Mila Bella, Intense Focus), jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

12 tayın start aldığı mücadeleye 1 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Anadolu Aslanı, ilk metrelerde orta grubun hemen arkasında bir yer bulduysa da son virajı ancak 8’inci sırada dönebildi. Düzlük dönüldükten sonra müsait bulduğu boşluklara girerek önünde rakiplerini her metrede biraz daha azaltan klas tay, son 100 metrede koşunun liderliğini ele geçirdi ve 1’11”71’lik derecesi ile 3 boy önde birinciliğe uzanan isim oldu. Bu koşuya Ankara’dan gelen Anadolu Aslanı’nın ardında ikinciliği Bursa’dan gelen Maça Kızı (Torok) elde ederken, mücadeleden Kocaeli’nden gelen Dragon Born (Torok ) üçüncü, İstanbul tayı olan Kar Kız (Gregorian) dördüncü, Bursa’dan gelen Sea Breeze (Invincible Son) ise beşinci olarak ayrıldı.

Anadolu Aslanı (Akın Sözen)
News Reporter

2 thoughts on “ANADOLU ASLANI İstanbul’a indi!

    1. Ben güzel bir biniş göremedim. Atı gereksiz yere iç kulvara alıp aksiyon değiştirmek zorunda kaldı. Ayrıca başlarda da at bir türlü yarışa adapte olamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir