Anadolu TİM Satışında rekor üstüne rekor…

Anadolu Tarım İşletmesi Müdürlüğü Yetiştirmesi Safkan Elit Tayları 12 Ekim 2021 Salı Günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleşti…

Turbo, Ayabakan, Altaha, Tamerinoğlu, Yakupbey, Anka, Araslı ve Ufukbir gibi başarılı aygırların temsilcileri olan 18 safkan Arap tayı açık arttırma usulü ile yeni sahipleri ile buluştu…Cevhertay 1.2 Milyon lira ile rekor kırdı…

Satışın en pahalı tayı Sakarbaşı’nın ana-baba bir kardeşi olan Cevhertay (2y ae Ayabakan – Fazilet, Bamka 3) isimli erkek tay oldu. Fethi Polat’ın 1.2 Milyon TL‘ye satın aldığı safkan, TİGEM’in bugüne kadar yapılmış olan Tay Satışlarında en yüksek bedele sattığı tay unvanını ele geçirdi.

Cevhertay

Bu tayı Davut Yıldırım tarafından 900.000 TL’ye satın alınan, Başar ve Canımkardeşim’in anne kardeşi Demirberke (Turbo) izlerken, satışın üçüncü pahalı tayı ise Gelir Hayvancılık tarafından 720.000 TL’ye satın alınan Ayabakan’ın bir diğer yavrusu Gökalan oldu.

Demirberke

8.6 Milyon lira rekor gelir elde edildi…

18 baş safkan Arap tayını 8.630.000 TL’ye satan Anadolu Tarım İşletmesi, geçen sene kırdığı rekoru bu sene bir kez daha kırmayı başardı. 2020 yılında aynı dönem 17 Baş elit tayı 7.520.000 TL’ye satmayı başaran hara, 2019 yılında yapılan elit tay satışında ise 16 taydan 5.475.000 TL gelir elde etmişti.

2020 yılında elit tay satışında elde ettiği kazancı 2019 yılına oranla % 37 oranında arttıran Anadolu Tarım İşletmesi, bu senede % 14.7’lik bir artış gerçekleştirdi.

News Reporter

4 thoughts on “Anadolu TİM Satışında rekor üstüne rekor…

  1. Sakarbaşı dışında gelecek vaad eden bir yavrusu olmayan Faziletin yavrusuna 1.2 Milyon vermek kadar saçma birşey olamaz sadece cevhertay özelinde değil ülke genelinde hiç bir taya bu kadar ödenemez yada ödenmemeli.Koşar şampiyon almak varken kapalı kutu almak inanılmaz.Ne diyelim tüyü kadar kazansın..

    1. Tamamen katılıyorum yüzde 30 mont parası masrafları düşünürsek 3 milyon kazansa kafa kafaya anlam veremiyorum

  2. KARACA AĞA hak ettiği rakamları görmedi ama bu ismi seneye bu zamanlar baş tay diye konuşabilirsiniz. Hepsinin ayağı düz bassın. Selamlar sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir